20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۰۸:۳۰:۲۴
کد مطلب:  904400
زمان ثبت نام از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی دوره دوم متوسطه در فارس اعلام شد

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: با توجه به اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی دوره دوم متوسطه، ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان این مدارس تا 5 شهریورماه 98 انجام می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، علیرضا شجاعی پور گفت: ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان برای سال تحصیلی 99-98 از روز شنبه 26 مردادماه آغازشده و تا روز سه‌شنبه 5 شهریورماه 98 ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی دقیق  از طریق مدارس دوره اول متوسطه به دانش آموزان ذینفع، گفت: فهرست پذیرفته‌شدگان پایه دهم برای معاونین آموزشی ادارات در سراسر استان  ارسال‌شده است .

وی گفت: دانش آموزان قبول‌شده این مدارس  باید در هنگام ثبت‌نام مستندات مربوط به  سهمیه شاهد، سهمیه روستایی و سایر مدارک  لازم را به همراه داشته باشند.

شجاعی پور افزود: با توجه به تأثیر 50درصدی معدل نوبت دوم پایه نهم در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، لازم است مطابقت معدل نوبت دوم دانش آموزان پذیرفته‌شده مندرج در کارنامه صورت گیرد؛ همچنین معدل نوبت اول در پایه نهم دانش آموزان پذیرفته‌شده نیز نباید کمتر از17 باشد  و دانش‌آموز باید قبولی خردادماه 98 باشد.

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: ثبت‌نام در دوره متوسطه نظری این مدارس تنها بر اساس رشته‌ای که دانش‌آموز پذیرفته‌شده امکان‌پذیر است و  ثبت‌نام از دانش آموزان پذیرفته‌شده در هریک از شاخه‌ها و رشته‌ها ،منوط به کسب شرایط شاخه/رشته در نمون برگ هدایت تحصیلی است.

وی یادآور شد:  ثبت‌نام هنرجویان در شاخه فنی و حرفه‌ای نیز بر اساس ظرفیت و علاقه هنرجویان انجام می‌شود  و درصورتی‌که تعداد متقاضیان بیشتر از ظرفیت باشد از نمرات تراز در فهرست ارسالی استفاده می‌شود.

به اشتراک بگذارید :