17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۱۲:۳۵:۱۲
کد مطلب:  i9rs4Vdu
معاون پرورشی و فرهنگی قزوین:
تعلیم و تربیت فرآیندی تعاملی، تعالی جویانه، تدریجی و یکپارچه برای رسیدن به حیات طیبه است

پنجمین جلسه طرح توانمند سازي معاونان و مربيان پرورشي مدارس استان با عنوان حيات طيبه در سالن اجتماعات دبیرستان شهیدان شالباف برگزار شد.

در راستاي ارتقاي حرفه اي نيروي انساني حوزه معاونت پرورشي و فرهنگي استان، پنجمین جلسه طرح توانمند سازي معاونان و مربيان پرورشي  مدارس استان با عنوان حيات طيبه با شرکت 40 نفر از معاونان و مربیان پرورشی مدارس استان در سالن اجتماعات دبیرستان شهیدان شالباف برگزار گرديد.

حجت الاسلام والمسلمين علی انصاري معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش استان قزوین با تبريك سال جدید و خیر مقدم گویی به حضار، درباره اهمیت تربیت دانش آموزان براساس آموزه های دینی مطالبی را بیان نمود.

وی در ادامه افزود: تعلیم و تربیت فرآیندی تعاملی، تعالی جویانه، تدریجی و یکپارچه به منظور هدایت دانش آموزان با اختیار و آگاهی برای رسیدن به حیات طیبه است.

معاون پرورشی و فرهنگی استان، معاونان و مربیان پرورشی را مهندسان فرهنگی جامعه  برشمرد و خاطر نشان کرد: نقش معاونان و مربیان پرورشی در مدارس، هویت سازی در دانش آموزان است.

ایشان با اشاره به برخی آسیب های موجود در حوزه پرورشی و فرهنگی تصریح کرد: مسأله محور بودن مربی، تلاش برای افزایش مشارکت دانش آموزان در فعالیت های پرورشی، طراحی و اجرای برنامه های مصونیت ساز، توانمندسازی و افزایش مطالعه و آگاهی، آموزش خانواده ها، بانشاط بودن و شناخت جریانات فرهنگی از ویژگی ها و وظایف مربیان برای برون رفت از آسیب های موجود می باشد.

کیانی رییس اداره امور تربیتی استان نیز طی سخنانی در خصوص اهمیت مدیریت فعالیت های پرورشی و ضرورت احیای نقش راهبری تربیتی مربیان پرورشی مطالبی را بیان کرد.

رییس اداره امور تربیتی با اشاره به وظایف مدیریت از دیدگاه اندیشمندان گفت: تحقق مدیریت پرورشی در مدارس با برقراری رابطه انسانی بالا و جذب حداکثری دانش آموزان، همکاران فرهنگی و اولیا در تحقق اهداف تربیتی امکان پذیر می باشد.

در ادامه این جلسه مدیر، معاون پرورشی و نایب رییس شورای دانش آموزی دبیرستان دوره اول فرزانگان شهیدان شالباف به ارائه روش ها و تجارب موفق تربیتی جهت کیفیت بخشی به فعالیت های پرورشی و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود پرداختند. همچنین به سوالات مطرح شده از طرف حاضران نیز پاسخ داده شد.

به اشتراک بگذارید :