20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  903127
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده کشور؛
فعالیت های فرهنگی و هنری به عنوان راهبرد اساسی در دستور کار نظام تعلیم و تربیت قرار گیرد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده کشور اظهار کرد: مدیران در آموزش و پرورش باید تلاش کنند دانش آموزان در همه ساحت ها رشد کرده و از رشد تک ساحتی دانش آموزان بپرهیزند

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، سید جواد حسینی در آیین افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران، با تبریک اعیاد بزرگ اسلامی قربان و غدیر و گرامی داشت هفته ولایت اظهار کرد: خوشحالم بیش از ده میلیون نفر رشته در این مسابقات مشارکت کرده اند و مسابقات حول 5 محور و هفتاد رشته فرهنگی و هنری برگزار شده است.

وی افزود: امروز شاهد یک جریان بالنده از کف مدرسه هستیم لذا به همه 3 میلیون و 600 هزار نفر شرکت کننده که از ابتدای جشنواره و به ویژه به خلق کنندگان 5 هزار اثر و به ویژه 2000 اثری که به مرحله نهایی راه یافته اند تبریک می گویم.

حسینی تصریح کرد: سند تحول بنیادین نقشه راه نظام تعلیم وتربیت است لذا همه دانش آموزان، اولیا و معلمان باید برای سامان دهی تعلیم وتربیت تلاش کنند. بر اساس سند تحول دانش آموزان باید در ساحت های مختلف، دینی اخلاقی، علمی، سلامت، هنری، زیبا شناختی و ... رشد کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دیدارش با نفرات برترکنکور سراسری اظهارکرد: هرچند کسب رتبه های برتر کنکور دارای اهمیت است اما مهمتر از آن میانگین عملکرد استان است که تعیین کننده سطح عملکرد مدیران آن استان است، لذا مدیران باید تلاش کنند دانش آموزان در همه ساحت ها رشد کنند و از رشد تک ساحتی دانش آموزان بپرهیزند.

وی از دیدار دانش آموزان برگزیده با ریاست جمهوری در آینده ای نزدیک خبرداد و افزود:در این دیدار علاوه بر دانش آموزان برتر کنکور سراسری از دانش آموزان برتر فرهنگی و هنری و همچنین دانش آموزان برتر رشته های مختلف مهارتی و فنی و حرفه ای نیز دعوت خواهیم کرد زیرا همه ساحت ها برای ما اهمیت دارد.

حسینی گفت: لازمه تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی وجود سیستم ارزیابی تمام ساحتی است لذا بدون وجود چنین ارزیابی، تعلیم و تربیت تمام ساحتی محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم ارزش های دینی را در کف  مدرسه و در دل جامعه توسعه دهیم و دانش آموزان دینی و اخلاق مدار تربیت کنیم باید از راه هنر وارد شویم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضور 4 و نیم میلیون دانش آموز در طرح اوقات فراغت و فعالیت های تابستانی تصریح کرد: اگر بخواهیم ارزش های دینی را پایدار کنیم و اوقات فراغت غنی داشته باشیم باید تمام فعالیت هایمان با رویکرد هنری ارائه شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم یادگیری کاربردی شود باید به فرهنگ و هنر تکیه کنیم و این دلیل اهمیت هنر است.

حسینی گفت: مشارکت دانش آموزان باید داوطلبانه باشد و چنین کاری از طریق هنر امکان پذیر است و این مسولیت ما را سنگین تر می کند.

وی افزود: گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری به عنوان یک راهبرد اساسی باید در دستور کار نظام تعلیم و تربیت قرارگیرد.

 

به اشتراک بگذارید :