20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ ۰۹:۳۵:۴۷
کد مطلب:  903018
جشنواره الگوهای برتر تدریس سواد آموزی با مشارکت 315 آموزش دهنده فارس برگزار شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: سهمیه اختصاصی فارس در جشنواره الگوی برتر تدریس آموزش دهندگان سواد آموزی 315 نفر بوده که به طور کامل تحت پوشش قرار گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر علی عسکر نجفی در دومین جلسه بهبود کیفیت سوادآموزی در سال 98 ، ضمن تأکید بر ضرورت  تشکیل هدفمند این جلسه در ادارات آموزش و پرورش در سطح استان، هدف اصلی این کارگروه را نظارت بر فرایند آموزش در سوادآموزی دانست.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود : اگر این نظارت به صورت کارشناسی و برنامه ریزی شده صورت گیرد بسیاری از مشکلات سوادآموزی در حین آموزش برطرف می گردد و  در نتیجه بر کیفیت آموزش و بر تعداد قبولی سوادآموزان در امتحانات پایانی تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس بین آموزش دهندگان سوادآموزی ، گفت :امسال با توجه به سهمیه تخصیصی به فارس از سوی سازمان نهضت سوادآموزی، 315نفر از آموزش دهندگان سوادآموزی در استان فارس در این طرح شرکت کرده اند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس نیز ضمن تقدیر از حمایت های مدیر کل و اعضای شورای معاونین از برنامه ها و فعالیت های سوادآموزی استان، گفت:یکی از مسائل بسیار مهم که در حیطه وظایف کارگروه بهبود کیفیت است؛ بررسی و شناسایی مشکلات و ارائه راهکار مناسب در راستای حل مشکل، با استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود است.

دکتر بهزاد نوروزی چگینی با اشاره به اجرای مرحله نهایی طرح الگوی برتر تدریس آموزش دهندگان سوادآموزی گفت:اجرای این طرح باعث ایجاد انگیزه در بین آموزش دهندگان برای مطالعه بیشتر در مورد روشهای مختلف تدریس و آشنایی هر چه بیشتر آنان با این روشها خواهد شد.

وی افزود: به منظور اجرای مطلوب و با کیفیت این طرح در استان، ادارات آموزش و پرورش موظف به برگزاری کلاس آموزشی و توجیهی برای آموزش دهندگان متقاضی این طرح شده اند و در همین راستا نیز گروه بهبود کیفیت استان ، برای 20 نفر از برگزیدگان این طرح، قبل از ارائه عملی الگوی تدریس،کلاسهای آموزشی و توجیهی برگزار می نماید.

به اشتراک بگذارید :