24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۳:۵۲:۲۶
کد مطلب:  902723
درخشش دانش آموزان با نیازهای ویژه گلستانی در مسابقات فرهنگی و ورزشی

دانش آموزان با نیازهای ویژه گلستانی موفق به کسب مقام های برتر کشوری در مسابقات فرهنگی و ورزشی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گلستان، امروز 23 مرداد 98 عباس خانعلی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گلستان در گفتگو با خبر نگاران از کسب۶ مقام انفرادی و یک مقام تیمی توسط دانش آموزان با نیاز های ویژه گلستانی در مسابقات ورزشی سراسر کشور خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات به میزبانی شهر تهران برگزار گردیدکه دانش آموزان دختر با نیازهای ویژه گلستانی در مسابقات نهج البلاغه، بوچیا، دو و میدانی و دو سندرم، مقام های برتر کشوری را کسب نمودند .

 وی افزود: دانش آموزان «زهره ملک رئیسی» و «الهام آقایی نوری» در رشته نهج البلاغه مقام های اول و دوم را بدست آوردند و همچنین در مسابقات دو و میدانی دانش آموزان سندرم دان: «محدثه جلالی» در دو 45 متر مقام اول و در دو 20 متر مقام دوم را کسب کرده و «ملیکا آتش پیکر» در دو 45 متر تیمی مقام اول را بدست آورد که در مجموع تیمی، تیم گلستان مقام اول را بدست آورد.

خانعلی ابراز خرسندی کرده و گفت: در رشته دو و میدانی با نیازهای ویژه ذهنی، آرزو شمس آبادی در دو 400 متر مقام سوم را بدست آورد و زینب رامرودی در ماده 60متر به مقام چهارم دست یافت همچنین فاطمه طاعتی در ماده 200 متر و پرش طول عنوان پنجم را بدست آورد.

  وی افزود: حسین غفران مطلق در رشته نهج البلاغه و حسن بلنجابی در رشته احکام مقام های اول و دوم را بدست آوردند  و همچنین در مسابقات دو ومیدانی دانش آموزان سندرم دان ، محمد امین صادقی در ماده 20 متر مقام سوم را کسب نمود .

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گلستان در پایان گفت: در رشته بوچیا نیز «فاطمه خیر خواه» به مقام سوم این مسابقات دست یافت.

 

 

به اشتراک بگذارید :