24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۱۱:۰۱:۴۶
کد مطلب:  902525
مسیب زاده: سوگواره احلی من العسل 16 شهریور ماه در سراسر کشور برگزار می شود

دومین جلسه ستاد برنامه ریزی سوگواره سراسری احلی من العسل سال 1398 صبح امروز چهارشنبه 23 مردادماه با حضور محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، میکائیل باقری، معاون اداره کل قرآن عترت و نماز ، عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران و نمایندگان تشکل های دانش آموزی، صدا و سیما و سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، محمدرضا مسیب زاده در ابتدای این جلسه به خدمت برای ارزش های دینی اشاره کرد و گفت: براساس سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش راهکار ۴_۱ ایجاد زمینه ترویج و نهادینه سازی ولایت مداری، تبری و تولی، امر به معروف و نهی از منکر، روحیه جهادی و زمینه سازی برای استقرار دولت مهدوی با بهره گیری از ظرفیت های حوزه علمیه و معلمان اهمیت دارد.

او به راهکار ۲_۲ سند تحول بنیادین نیز اشاره کرد که به موضوع تعمیق مهارت های الهامی و تعالی بخش دانش با استفاده از فرصت های ایام الله و تقویت انس با دعا و توسل تاکید دارد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: این راهکارهای سند تحول بنیادین مورد تاکید و توجه به اجرایی کردن آن وظیفه اصلی آموزش و پرورش است.

او  سوگواره احلی من العسل را یکی از اتفاقات موفق با حضور هیات های مذهبی دانست که با بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و مذهبی کشور برگزار می شود.

مسیب زاده زمان برگزاری این سوگواره را روز شنبه ۱۶ شهریور اعلام کرد و افزود: سوگواره احلی من العسل هفتمین سال خود را طی خواهد کرد که بی شک یکی از برنامه های حوزه دینی آموزش و پرورش و یک تجربه خوب در زمینه مشارکت است.

در این جلسه هریک از اعضا به بیان مطالبی برای برگزاری این سوگواره پرداختند. نمایندگان صدا و سیما، سازمان بسیج مساجد و محلات کشور و سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه این جلسه نکاتی را درباره پوشش این سوگواره بیان کردند.

محمدرضا خالقی، قائم مقام شبکه قرآن و معارف سیما و نمانده صداو سیما در این جلسه گفت: شبکه 2 سیما، شبکه امید و شبکه قرآن و معارف سیما به صورت سراسری و همچنین شبکه های استانی در تمامی استان ها سوگواره سراسری احلی من العسل را به صورت زنده پوشش خواهند داد. 

در ادامه عبدالرسول کریمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این جلسه آمادگی کامل شهر تهران را برای اعزام دانش آموزان اعلام کرد.

 

به اشتراک بگذارید :