20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ ۰۸:۱۵:۵۵
کد مطلب:  902321
اتاق سلامت کارکنان اداره کل آموزش‌وپرورش فارس افتتاح شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: اجرای این طرح در راستای ارتقای سلامت کارکنان و ترویج سبک زندگی سالم در بین فرهنگیان می‌باشد.

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی و آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در مراسم افتتاح اولین اتاق سلامت کارکنان آموزش‌وپرورش استان که با حضور اعضای شورای معاونین اداره کل و مسئولین درمانگاه فرهنگیان شیراز انجام شد، گفت: اجرای این طرح در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و همچنین با توجه به تأکیدات ریاست  جمهوری در خصوص توجه به‌سلامت کارکنان  انجام‌شده  است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: راه‌اندازی اتاق سلامت با محوریت پایش و ارائه آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری از بیماری‌ها، یکی از اقدامات این اداره کل در راستای ارتقای سلامت کارکنان و ترویج سبک زندگی سالم در بین فرهنگیان می‌باشد.

نجفی با اشاره به افزایش میزان ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر در جامعه و  در بین فرهنگیان  گفت: با توجه به مطرح‌شدن بحث پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر همچنین لزوم توجه به ارتقای سلامت کارکنان و ارائه آموزش‌های لازم در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها و ترویج سبک زندگی سالم اداره کل آموزش‌وپرورش اقدام به راه‌اندازی اتاق سلامت ویژه کارکنان آموزش‌وپرورش نموده است.

نجفی با اشاره به اهمیت معاینات دوره‌ای و انجام فعالیت‌های بدنی در راستای پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در بین اقشار جامعه گفت: انجام معاینات پزشکی و توجه به تغذیه سالم و انجام فعالیت‌های بدنی مناسب به‌صورت روزانه به‌ویژه در بین بانوان فرهنگی شاغل در  ادارات می‌تواند نقش مؤثری در سلامت کارکنان  و پیشگیری از ابتلای به بیماری‌ها داشته باشد.

وی گفت: بیماری‌های غیر واگیر ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد و میزان کم‌تحرکی و چاقی دارد و با توجه به سبک زندگی اسلامی که یکی از مؤلفه های آن سالم زیستن می‌باشد، این فعالیت‌ها به‌منظور ارتقای سطح سلامت کارکنان برنامه‌ریزی‌شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر اهمیت انجام معاینه‌های اولیه و ریکاوری بیماران در اولین ساعاتی که دچار ناراحتی  می‌شوند گفت: تلاش ما این است که بتوانیم این خدمات را به بهترین نحو و با امکانات و تجهیزات بیشتری به همکارانمان ارائه نماییم.

وی همچنین یادآور شد: بر اساس مصوبه شورای تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش مقرر گردیده در آینده  نیز مشابه این اقدام در ادارات مناطق و شهرستان‌های سطح استان که شرایط لازم را داشته باشند صورت  پذیرد که امروز شاهد افتتاح  اولین اتاق سلامت  در محل  اداره کل آموزش‌وپرورش فارس هستیم.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش‌وپرورش فارس نیز در این خصوص گفت: این طرح به ابتکار اداره سلامت و تندرستی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس، با همکاری درمانگاه فرهنگیان و حمایت‌های معاونت محترم پشتیبانی این اداره کل به اجرا درآمده است.

محمدعلی زارعی افزود: در این برنامه که با حضور یک پزشک و مراقب سلامت اجرا می‌گردد ،خدمات مربوط به معاینات دوره‌ای کارکنان و در صورت نیاز درمان‌های اولیه در مواقع ضروری  ارائه می‌گردد ؛همچین آموزش‌هایی نیز در خصوص سبک زندگی سالم ، تغذیه سالم و نحوه پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر ارائه می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه انجام آزمایش‌ها اولیه  و معاینات رایگان است گفت: با توجه به مصوبه شورای تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش فارس قرار است این طرح در تمامی 59 منطقه و شهرستان و ناحیه آموزش‌وپرورش استان گسترش یابد و برای کارکنان پرونده سلامت تشکیل شود.

به اشتراک بگذارید :