24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۲۰:۲۵:۰۰
کد مطلب:  902229
معاون پرورشی و فرهنگی در آئین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور؛
سالم ترین و فعالترین دانش آموزان در این مسابقات حضور دارند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: این جشنواره یک کارگاه بزرگ آموزشی و مهارت آموزی است بنابراین دانش آموزانی که در این جشنواره حضور می یابند متحول می شوند و مهارت های مختلف را فرا می گیرند و استعدادهایشان ظهور و بروز می کند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در آئین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران، با تشریح ابعاد مختلف جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده کشور اظهار کرد: این دانش آموزان به عنوان نماینده 14 میلیون دانش آموز و پس از طی مراحل مختلف به این مرحله رسیدند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: یکی از ساحت های ششگانه سند تحول، حوزه فرهنگ وهنر است که بسیار دارای اهمیت  است.

کاظمی تصریح کرد: یکی از ظرفیت ها موجود برای تحقق آموزه های علمی مختلف همین مسابقات فرهنگی و هنری است که دارای کارکردهای ارزشمندی از  جمله تعیین مسیر شغلی دانش آموزان در آینده و تحقق آموزه های اخلاقی و دینی است.

وی مسابقات فرهنگی و هنری را شاه کلید کاهش آسیب های دانش آموزی دانست وافزود: سالم ترین و فعال ترین دانش آموزان در این مسابقات حضور دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری این مسابقات با حضور  بیش از 3 میلیون و600 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری خبرداد و افزود: این مسابقات در پنج محور و 70 رشته  برگزار می شود در مراحل قبل 5 هزار اثر دریافت و در نهایت 1076 اثر انتخاب و به این جشنواره دعوت شدند.

وی ادامه داد؛ این جشنواره یک کارگاه بزرگ آموزشی و مهارت آموزی است بنابراین دانش آموزانی که در این جشنواره حضور می یابند متحول می شوند و مهارت های مختلف را فرا می گیرند و استعدادهایشان ظهور و بروز می کند.

 کاظمی افزود: آثار دانش آموزان در حدی عالی است که انسان باور نمی کند این سطح از خلاقیت و هنر کار دانش آموزان باشد.

به اشتراک بگذارید :