25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۵:۰۴:۳۹
کد مطلب:  902153
مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش ‌و پرورش؛
رقابت 2 هزار دانش‌آموز در جشنواره فرهنگی و هنری از امروز آغاز می‌شود

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز سی و هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان از امروز در اردوگاه شهید باهنر خبرداد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش، علی رمضانی با اشاره به آغاز جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسرکشور، اظهارکرد: این دوره از جشنواره در 5 گرایش و رشته آفرینش‌های ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، ‌فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی تجسمی برگزار می‌شود و حدود 10 میلیون و 83 هزار نفر رشته در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کرده‌اند که بیش از دو هزار نفر از برگزیدگان دختر و پسر به مرحله نهایی رقابت‌ها راه یافته اند.

وی افزود: دانش‌آموزان در 4 سطح مدرسه، شهرستان، منطقه، استان و کشور و در بیش از60 رشته و گرایش باهم رقابت می‌کنند. این دوره از مسابقات برای بخش پسران از امروز 22 مرداد آغازشده و تا 25 مرداد ادامه دارد، همچنین در بخش دختران مسابقات از 28 مرداد آغازشده و تا 31 مرداد ادامه خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی بابیان اینکه در این دوره از مسابقات کلاس‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان در نظر گرفته‌ایم، گفت: یکی از کارهای جانبی، افتتاح نمایشگاه در حوزه دستی تجسمی است که 23 مرداد در اردوگاه شهید باهنر برگزار می‌شود.

رمضانی در ادامه با اشاره به برنامه جانبی جشنواره، اضافه کرد: برنامه‌ای را برای دانش‌آموزان در این دوره از مسابقات در نظر گرفتیم که تمام اجرای آن به دانش‌آموزان واگذارشده است و همچنین برگزاری جُنگ شبانه و برنامه‌های متنوع دیگر نیز برای آنان به اجرا درخواهد آمد.

وی به هم‌خوانی داشتن این مسابقات با ساحت تربیت هنری و زیباشناختی سند تحول بنیادین اشاره کرد و افزود: این ساحت یکی از ساحت‌های مورد استقبال خانواده‌ها و دانش‌آموزان است به‌طوری‌که در سال گذشته6 میلیون و147 هزار نفر رشته در این مسابقات شرکت کردند و امسال رشد60 درصدی مشارکت دانش‌آموزان را داشتیم.

 

به اشتراک بگذارید :