20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۳:۲۰:۱۴
کد مطلب:  902046
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در یکصدو سی و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان خبر داد:
420 پروژه عمرانی در آموزش‌وپرورش فارس در دست احداث است / بهره‌برداری از 22 پروژه تا اول مهر98

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: هم‌اکنون 420 پروژه عمرانی اعم از آموزشی ، پرورشی و ورزشی در دست احداث داریم که نیمی از آن‌ها خیر ساز هستند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در یکصد و سی و  سومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان ،گفت: هم‌اکنون با کمبود بیش از 9 هزار نیروی انسانی و فضاهای آموزشی و پرورشی و اعتبارات برای شروع سال تحصیلی جدید مواجه هستیم  که در قالب کارگروه‌های مختلف پروژه مهر ،راهکارهای لازم برای عبور از این مشکلات پیش‌بینی‌شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای آغاز مطلوب سال تحصیلی 99-98 ، گفت: در حوزه‌های آموزشی ، پرورشی ، تربیت‌بدنی و پژوهش  و همچنین در زمینه ساخت فضاهای آموزشی، تلاش‌های قابل‌توجهی در سطح استان انجام‌شده است.

وی با اشاره به برخی از این تلاش‌ها گفت: هم‌اکنون 420 پروژه عمرانی اعم از آموزشی ، پرورشی  و ورزشی  در دست احداث داریم  که 22 پروژه  تا شروع مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

نجفی از جذب تعهد 108 میلیارد تومانی خیرین مدرسه‌ساز در جشنواره استانی خیرین نیز خبر داد و گفت: نیمی از پروژه‌های عمرانی در دست احداث آموزش‌وپرورش فارس خیر ساز هستند .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: هم‌اکنون 20 زمین چمن مصنوعی در سطح استان در دست احداث است که تا ابتدای مهر 98 به بهره‌برداری می‌رسد  و در هفته دولت نیز دو استخر و سه سالن ورزشی افتتاح خواهد شد.

وی گفت: بیش از 1600 فضا آموزشی در استان نیاز به ترمیم و بازسازی دارد که برای تأمین اعتبارات این امر ،با حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برنامه‌ریزی لازم انجام‌شده است.

نجفی در ادامه با اشاره به مصوبات قبلی این شورا ،گفت: معافیت مدارس غیردولتی همانند مدارس دولتی از پرداخت عوارض، واگذاری صدور مجوز فعالیت و اداره مراکز پیش‌دبستانی بر عهده آموزش‌وپرورش و رفع مشکلات آموزش‌وپرورش  شش ده و قره‌بلاغ در قالب اجرای طرح کشوری نماد در این منطقه از مهم‌ترین موضوعاتی بود  که در جلسه قبل مطرح  شد.

وی همچنین به برخی از توفیقات آموزش‌وپرورش فارس در سال تحصیلی 98-97 اشاره کرد و گفت: کسب رتبه برتر کشوری فعالیت‌های نماز و تجلیل از فارس در اجلاس سراسری نماز در مشهد، کسب رتبه‌های برتر قرآن در مسابقات کشوری ، کسب چند رتبه برتر در جشنواره نوجوان سالم با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،درخشش همکاران فرهنگی در جشنواره‌های آموزشی و الگوهای برتر تدریس، کسب رتبه‌های برتر در جشنواره کشوری نوجوان و جوان خوارزمی از مهم‌ترین دستاوردهای دانش آموزان و فرهنگیان در سال تحصیلی جاری است.

کسب رتبه برتر سوادآموزی در بین استان‌های کشور،کسب هفت رتبه تک‌رقمی کنکور در سال 98 ، کسب مدال نقره 2019 المپیاد جهانی اخترفیزیک و نجوم در مجارستان و 16 مدال المپیاد کشوری ،کسب مقام اول پرسش مهر ریاست جمهوری ، مقام اول سرود همگانی کشوری،کسب مقام سوم کشوری توسط دانش آموزان در مسابقات ورزشی ، کسب چندین مدال در المپیک جوانان ، کسب دو مقام جهانی در رشته نقاشی  و ... از دیگر افتخارات کسب‌شده توسط دانش آموزان و فرهنگیان فارس است که نجفی به آن‌ها اشاره کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: این توفیقات مرهون تلاش‌های مدیران، معلمان و همه عوامل اجرایی مدارس در سراسر استان و در کنار آن شورای استان می‌باشد.

به اشتراک بگذارید :