24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۲:۱۹:۲۸
کد مطلب:  901986
دانش آموزان 1400 روستا آذربایجان غربی با شیر و میوه تغذیه رایگان شدند

مدیرکل آموزش‌ و پرورش آذربایجان غربی از افزایش چشمگیر پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در این استان خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جاری 3400 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در مقطع متوسطه شناسایی و به مدارس بازگشتند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش به نقل از تسنیم، ابراهیم محمدی اظهار کرد: بنا بر اعلام استاندار آذربایجان غربی امسال 14 درصد از منابع کل استان به فصل آموزش‌ و پرورش اختصاص داده ‌شده است به این معنی که امسال بیش از 165 میلیارد تومان به آموزش ‌و پرورش اختصاص‌یافته و بیش از40 درصد آن تخصیص نیز پیداکرده است، در تخصیص اعتبارات استانی بعد از حمل‌ و نقل دومین دستگاهی هستیم که بیشترین اعتبار استانی به آن تخصیص داده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی تصریح کرد: در حال حاضر بالغ‌بر350 پروژه مدرسه‌سازی در استان در حال اجرا است و پیش‌بینی می‌شود ظرف دو سال آینده بخشی از مشکلات مدرسه‌سازی و کمبود کلاس در استان مرتفع شود.

وی افزود: توزیع تغذیه رایگان بین 75 هزار دانش‌آموز در دوازده شهرستان و هزار و چهارصد روستا از دیگر فعالیت‌های ارزشمند آموزش‌ و پرورش است که در آذربایجان غربی اجرایی شده است و امسال هم درصددیم این طرح را اجرایی کنیم.

 همچنین، با دستور استاندار آذربایجان غربی در هزار و چهارصد روستا در 30 کیلومتر مرزی بحث تغذیه شامل توزیع شیر و میوه آغاز شد که برای نخستین بار در سطح کشور رخ داد و در هیچ جایی از کشور این موضوع وجود ندارد.

محمدی از ثبت‌نام بیش از 593 هزار دانش آموزان در مدارس استان خبر داد و افزود: اگر از مقطع پیش‌دبستانی و بزرگ‌سالان فاکتور بگیریم پیش‌بینی می‌شود تعداد دانش آموزان استان در سال تحصیلی آینده از مرز 600 هزار نفر عبور کند.

وی به پراکندگی استان آذربایجان غربی اشاره و تصریح کرد: از 4984 واحد آموزشی این استان 3065 واحد، روستایی است؛ از آمار باقی‌مانده 520 واحد غیرانتفاعی است و این آمار نشانگر کمبود مدارس شهری در این استان است.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش آذربایجان غربی ادامه داد: این پراکندگی سبب شده در بیشتر روستاها به لحاظ پراکنده بودن روستاها و کمبود جمعیت روستا کمبود مدرسه در مقطع متوسطه اول و دوم مشهود باشد و برخی دانش آموزان به علت مسافت و مشکلات اقتصادی از تحصیل بازبمانند.

وی اضافه کرد: سال گذشته از بین افراد شناسایی‌شده 6800 نفر از ترک تحصیل کنندگان افرادی بودند که از همان مقطع ابتدایی به هر دلیلی به مدرسه نرفته بودند اما در مقطع متوسطه 14 هزار دانش‌آموز ترک تحصیل‌کرده بودند همه را پیگیری کردیم و نهایتاً 3400 نفر را به چرخه آموزش برگرداندیم.

به اشتراک بگذارید :