28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ ۱۲:۱۲:۲۲
کد مطلب:  901973
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد :
اثرات آزمون سراسری بر برنامه های درسی مورد پژوهش قرار می گیرد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: اثرات آزمون سراسری بر برنامه های درسی مورد پژوهش قرار می گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پزورش شهرستان های استان تهران ، حسین سنجری معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان  در تشریح این خبر گفت:با توجه به دامنه و ابعاد تاثیر کنکور سراسری براهداف اصلی تعلیم و تربیت به ویژه در دوره دوم آموزش متوسطه ، پژوهش کاربردی در این خصوص در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه  متاسفانه اهداف اصلی یادگیری و آموزش با اهدافی که دربرخی آزمونها مانند کنکور پیگیری می گردد با هم تناقض دارد تاکید کرد: هدف این گونه طرح های پژوهشی، کاهش تناقض و تاثیرات منفی کنکور بر یادگیری مانند استرس و تست محوری می باشد.

سنجری با تاکید بر اینکه آزمون هایی مانند کنکور سراسری، ممکن است نظام آموزشی را از اهدافش دور کند، تصریح کرد:فرایند تدریس و یادگیری، ناسازگاری یادگیری، انگیزه دانش آموزان برای یادگیری، نحوه قضاوت در مورد یادگیری و همینطور یادگیری معنی دار از جمله مولفه هایی است که آزمون سراسری آنها را تحت تاثیر خود قرار می دهند

 

به اشتراک بگذارید :