17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ ۱۴:۱۲:۱۲
کد مطلب:  901319
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
مشارکت بیش از 150 هزار دانش آموز ابتدایی فارس در جشنواره جابر بن حیان در سال جاری/ را ه یابی ده پروژه دانش آموزی از فارس به مرحله کشوری

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس در آیین بدرقه دانش آموزان منتخب استان برای شرکت در مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان گفت: این جشنواره بهترین فرصت برای تجلی آموخته ها و معرفی دست آوردهای دانش آموزان دوره ابتدایی است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد  فیاض پور در جمع دانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان و اولیاء آنان گفت: این جشنواره فرصتی را فراهم نموده تا دانش آموزان آنچه را در کتابهای درسی فرا گرفته اند با استفاده از خلاقیت خود بصورت عملی بکار گرفته و تجربه کسب نمایند.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی  آموزش و پرورش فارس  با اشاره به وجود استعدادهای بسیار در بین دانش آموزان استان گفت: این دانش آموزان عصاره های علمی و فرهنگی استان هستند که دارای  تفکری روشن تر و برجستگی های علمی و فکری بیشتر و در واقع دانشمندان کوچک با افکار بزرگ هستند . 

فیاض پور با توصیه به دانش آموزان برای تبادل تجربه ، برقراری روابط  دوستانه  ، اتحاد و همدلی با سایر شرکت کنندگان گفت : به این سفر با دید علمی ، تفریحی و فرصتی برای تعامل علمی  نگاه کنید .

وی لازمه  تربیت  نسلی پویا ، خلاق و نوآور را مرهون تعامل خانواده ها با آموزش و پرورش دانست .

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی  آموزش و پرورش فارس   ضمن تاکید بر لزوم توجه جدی بر اجرای چنین طرح ها و جشنواره هایی در برنامه ریزی های آموزش و پرورش ،از حمایت ها و راهنمایی های اولیای  دانش آموزان ، معلمان و مربیان آنها قدردانی نموده و برای این دانش آموزان خلاق آرزوی موفقیت در مرحله کشوری کرد.

رییس اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی دوره ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم با اشاره به مشارکت150هزار و 640 دانش آموز ابتدایی از سراسر فارس در جشنواره جابر بن حیان ،در سال تحصیلی  98-97  گفت: هدف اصلی از اجرای جشنواره جابربن حیان نهادینه کردن فرهنگ تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان دوره ابتدایی است.

محسن باصری افزود: تقویت حس کنجکاوی و پرورش تفکر خلاق و حل مسئله در دانش آموزان دوره ابتدایی ، شناسایی و تقویت استعدادهای فردی دانش آموزان و ایجاد زمینه ایی برای کارآفرینی نیز از دیگر اهدافی است که در این جشنواره دنبال می کنیم.

وی یادآوری کرد: در این جشنواره تعداد 120 پروژه جابربن حیان و 205 تألیف از دانش آموزان مؤلف موفق به راهیابی به مرحله استانی شدند  که با ارزیابی آنها توسط داوران استانی ،  10 پروژه جابربن حیان موفق به راهیابی به مرحله کشوری شدند.

رییس اداره تکنولوژی و گروه های آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس ،زمان اعزام دانش آموزان  منتخب مرحله کشوری جشنواره جابر بن حیان در استان فارس را   روز 25 مردادماه جاری اعلام کرد .

باصری در پایان اسامی دانش آموزان منتخب اعزامی به مرحله کشوری این جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

امین ثانوی طلب از اداره عشایر فارس-شیدا روشن ضمیر و امیر حسین عباسی از ناحیه یک شیراز- ملیکا صراطی و امیر رفعتی از ناحیه دو شیراز-آرش محمدی  از ناحیه سه  شیراز آرین کاملی ، آناهیتا دهقانیان و آفاق شمس از ناحیه 4 شیراز مهدیه میر سلیمانی از اداره اقلید .

گفتنی است؛ مرحله کشوری این جشنواره از 25 الی 27 مرداد ماه با حضور منتخبین استانها در شهر رشت  برگزار می گردد.

به اشتراک بگذارید :