9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ ۱۹:۲۵:۳۱
کد مطلب:  900647
جوابیه آموزش و پرورش استان گیلان درباره تنبیه بدنی دانش آموز رودباری

درپی انتشار گزارشی با عنوان« فلج شدن دانش آموز رودباری با لگد آقای معلم » در یک پایگاه خبری، پاسخ اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان به اطلاع می رسد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، 25 اسفند ماه سال گذشته، در پی تنبیه بدنی دانش آموزی در یکی از مدارس رستم آباد شهرستان رودبار و درج مطالبی خلاف واقع در  پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا در تاریخ 15 مرداد  98 با عنوان « فلج شدن دانش آموز رودباری با لگد آقای معلم / ادعای نفوذ در شهر کوچک رستم آباد » ، اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان جهت تنویر افکار عمومی، موارد زیر را به اطلاع می رساند:

  1. مطابق دستورالعمل های موجود و تاکیدات مکرر مسئولان آموزش و پرورش، هرگونه تنبیه بدنی دانش آموزان به هر دلیل و توجیهی ممنوع است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.
  2.  از آنجا که با بررسی های صورت گرفته از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان، ضرب و شتم دانش آموز عزیز توسط آموزگار مدرسه محرز شده است پرونده مدیر و معلم مدرسه به هیات رسیدگی به تخلفات اداری استان ارجاع شد که منجر به صدور حکم برای مدیر مدرسه شد و پرونده معلم نیز در مرحله صدور حکم قرار دارد. لازم به ذکر است همزمان با بررسی پرونده در هیات رسیدگی به تخلفات آموزش و پرورش گیلان،  محاکم قضایی نیز پیگیر این پرونده هستند.
  3.  در طی این مدت مدیرکل آموزش و پرورش استان به همراه جمعی از همکاران این اداره کل و همچنین مسئولان اداره آموزش و پرورش شهرستان رودبار از دانش آموز مذکور عیادت کرده و قول همه نوع مساعدت و همکاری در فرایند درمان ایشان داده شده است.
  4.  به جهت جلوگیری از عقب ماندن دانش آموز گرامی از برنامه های آموزشی، سرگروه درسی پایه ششم مدارس شهرستان به مدت 12 جلسه در منزل ایشان حضور یافت و به تدریس پرداخت.
  5.  برخلاف ادعاهای مطرح شده، آموزش و پرورش استان گیلان نه تنها در پی منصرف کردن خانواده ایشان از احقاق حق شان نبوده، بلکه در تامین مخارج و هزینه های درمان وی نیز مشارکت کرده و با اعزام مشاور در پی تقویت اوضاع روحی این دانش آموز گرامی و خانواده محترمشان برآمده است .
  6.   درباره انتشار اخباری مبنی بر تلاش مدیر مدرسه برای جلب رضایت ولی دانش آموز در ازای پرداخت مبلغ 40 هزار تومان وجه نقد،  به استحضار می رساند مبلغ فوق از هدایای جمع آوری شده در جشن عاطفه ها بوده که مدیر مدرسه قبل از وقوع حادثه، به تمامی خانواده های نیازمند از جمله خانواده دانش آموز مذکور پرداخت و امضا دریافت کرده است.
  7.  آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه اجرایی کشور که خود مدعی حفظ و اعاده حقوق دانش آموزان، فرهنگیان و اولیای گرامی است؛ از رسانه ها و خبرنگاران گرامی انتظار دارد با اطلاع رسانی درست و روایت منصفانه موضوعات، به کمک اولیای امور بشتابند تا با همکاری و هم افزایی بیشتر نیروها و امکانات موجود هرچه بهتر در مسیر ارائه مطلوب خدمات آموزشی و شکوفایی استعدادهای آینده سازان این مرز و بوم حرکت کنیم.
به اشتراک بگذارید :