12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ ۱۳:۴۵:۵۶
کد مطلب:  900509
مدیر کل آموزش وپرورش زنجان در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه استان:
سند تحول بنیادین ، قانون اساسی ومحوری ترین موضوع آموزش وپرورش است/سربازان برنامه درس ملی معاونان آموزشی هستند

گردهمایی معاونان آموزش متوسطه ادارات آموزش وپرورش نواحی ومناطق استان با حضورمدیر کل ، معاون آموزش متوسطه وروسای ادارات زیر مجموعه آن معاونت ومعاونان آموزش متوسطه استان امروز در محل سالن شهید تجلی اداره کل آموزش وپرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان ابراهیم رفیعی مدیرکل آموزش وپرورش در این گردهمایی ضمن تبریک اعیاد سعید قربان وغدیر از عید قربان به عنوان عید قربانی نمادین نفس در برابر هستی واز عید غدیر به عنوان عید ولایت وامامت که از بزرگترین اعیاد مسلمین هستند یاد کرد.

رفیعی در سخنان خود افزود:ایام تابستان ایام پرکاری خصوصا برای مجموعه اداری است که زحمات زیادی را در این خصوص می کشند  که مراتب سپاس خود را از زحمات آنان اعلام می دارم.

وی ادامه داد:معاونان آموزش متوسطه در مناطق نقش بارزتری دارند وبخش اعظم کار را انجام می دهند به طوری که طبق رسالت آموزش وپرورش حوزه پرورشی وتربیت بدنی وپشتیبانی همه باید در راستای آموزش دانش آموزان فعالیت نمایند چون آموزش به معنای اعم شامل پرورش هم می شود.

مدیر کل آموزش وپرورش در ادامه سخنان خود اضافه کرد:اگر مدرسه را به عنوان یک نهاد مولد سرمایه اجتماعی بدانیم باید  مناسبات خود و مدرسه را  با ز تعریف کنیم وحضور آنان را به رسمیت شناخته واز پتانسیل آنان بهره مند شویم.

رفیعی  ادامه داد: باید تربیت انحصار گرایانه را به تربیت مشارکت جویانه تبدیل کنیم چراکه آموزش، باید دغدغه آموزش وپرورش باشد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت انتصابات مدیران مدارس گفت: این انتصابها باید قانونمند وطبق مقررات  باشد ودر این راستا معاونان آموزش متوسطه متولیان اصلی  انتصاب مدیران مدارس به شمار می روند .

 این مقام مسئول ابراز کرد سربازان برنامه درس ملی، معاونان آموزشی هستند وباید انعطاف در برنامه ها را مد نظر داشته و استانداردها را رعایت کنند.

مسئول تعلیم وتربیت استان در پایان بر اجرای راهکارهایی در خصوص ارتقاء رتبه علمی دانش آموزان زنجان تاکید کرد وبر تبادل تجارب بین سایر استان هایی که در زمینه آموزشی تجارب ارزشمندی دارند، تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :