20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ ۱۳:۲۰:۴۶
کد مطلب:  900477
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد :
برگزاری جلسات بررسی طرح های پژوهشی

 به منظور حل مسائل و مشکلات آموزش و پرورش استان به صورت علمی و برمبنای شاخصهای پژوهشی کاربردی جلسات بررسی طرح های پژوهشی و دفاع از پروپوزالهای منتخب با ارائه سه طرح کاربردی در حوزه آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسین سنجری معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اهداف اصلی برگزاری این جلسات گفت : ارائه طرح ها و  پروپوزال های پژوهشی به منظور اصلاح برنامه های تحقیقاتی پیش رو و حصول نتایج کاربردی از این پژوهش ها است.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه تعداد زیادی از پژوهش های انجام شده دانشگاهی در حوزه آموزش و پرورش، کاربردی به شمار نمی روند، اظهار داشت:متاسفانه گاهی این پژوهش ها  هیچ گره ای از مشکلات آموزشی را باز نمی کنند و به جز صرف انرژی و زمان، کارکرد مفیدی را به دنبال ندارند.

این مقام مسئول با اشاره به  برنامه ریزی های انجام شده  در گروه تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در زمینه های بررسی آثار اقدام پژوهی،  تصریح کرد: با برگزاری جلسات بررسی طرح های پژوهشی،  دسته بندی پایان نامه های موجود در گروه تحقیق و پژوهش و بررسی یافته های  پژوهش های انجام شده در راستای اهداف اصلی آموزش و پرورش، امیدوار هستیم که به پژوهش ها با تاکید بر اولویت های اصلی و مهم آموزش و پرورش جهت دهی مناسبی  داده شود.

گفتنی است جلسات دفاعیه پروپوزالهای تحقیقاتی کاربردی در حوزه آموزش و پرورش،  به همت گروه تحقیق و پژوهش و با حضور مسئولین اداره کل آموزش و پرورش در  نیمه اول  مرداد  انجام شد .

 

به اشتراک بگذارید :