12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ ۱۳:۰۷:۰۰
کد مطلب:  900097
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در دیدار با مدیران مدارس منطقه سجاسرود :
مدیران مدارس کلیدی ترین عنصر دستگاه تعلیم و تربیت هستند

همایش مدیران مدارس کلیه مقاطع تحصیلی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان ، معاون آموزش متوسطه مدیر کل ، مشاور اجرایی مدیر کل ، رئیس اداره آموزش و پرورش ، کارشناسان و مدیران مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در محل سالن اجتماعات کانون سیدالشهداء سجاس برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از سجاسرود، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در این همایش گفت : فضا و تجهیزات تسهیل کننده امر تعلیم و تربیت هستند و بخش بزرگی از مقوله تعلیم و تربیت امروزه در رسانه ها شکل می گیرد .

وی مدیران مدارس را کلیدی ترین عنصر دستگاه تعلیم وتربیت ذکر کرد و افزود : آموزش و پرورش یک نهاد تخصصی است و جایی است که همه اقشار جامعه در برنامه ها و فعالیت های آن موثر و دخیل هستند .

 مدیر کل آموزش و پرورش استان مدیریت را استفاده مطلوب از ظرفیت ها و امکانات موجود ذکر کرد و گفت : مدیران مدارس باید بتوانند با برنامه ریزی بلند مدت و با ساماندهی موانع و مشکلات از کمترین امکانات بیشترین استفاده را داشته باشند .

وی با اشاره به سند تحول بنیادین گفت : در تدوین سند تحول از معلم به عنوان مربی یاد شده و در تربیت دانش آموزان همه عوامل اعم از اجرایی ، آموزشی و پرورشی موثر هستند و هدف غایی از تربیت سوق دادن دانش آموزان به طرف حیات طیبه می باشد.

داود بهرامی معاون آموزش متوسطه مدیر کل نیز در این همایش گفت: یکی از حساسترین مسئولیت های مدیران مدارس ایجاد و مدیریت روابط انسانی مطلوب در محیط آموزشی می باشد و نتایج آن همدلی ، همکاری ، هم افزایی و ایجاد محیطی پر از نشاط و شادابی در مدارس می باشد .

وی همچنین مطالبی در خصوص تنظیم برنامه هفتگی قبل از شروع مدارس و تراکم کلاسی بیان نمود .

رئیس اداره آموزش و پرورش سجاسرود در ادامه این گردهمایی از حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان و هیئت همراه وی تشکرو قدردانی نمود و ضمن ارائه خلاصه گزارش  عملکرد اداره آموزش و پرورش منطقه سجاسرود از جذب پنج میلیاردی کمک های خیرین و سایر ارگان ها و نهادها در آموزش و پرورش خبر داد .

وی همچنین به برخی از مشکلات و کمبود ها بخصوص کمبود  فضاهای آموزشی اشاره نمود .

در ادامه همایش نمایندگان مدیران مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی مطالبی در خصوص موانع و مشکلات موجود در مدارس را بیان نمودند .

تشکیل جلسه با پرسنل اداری و برگزاری جلسه پرسش و پاسخ از دیگر برنامه های سفر مدیر کل و هیئت همراه وی به منطقه سجاسرود بود .

به اشتراک بگذارید :