26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ ۱۲:۳۷:۲۳
کد مطلب:  899894
مدیر کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران :
دانش آموزان امروز شهروندان فردا هستند

دوره آموزشی ،توجیهی طرح ملی نماد ویژه مدرسان سراسر کشور در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار با حضور شکوهی مدیر کل مشاوره وزارت متبوع و صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم آغازین دوره آموزشی – توجیهی  طرح ملی  نماد ویژه مدرسان استانی در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار ضمن خیر مقدم به همه مدعوین و ابراز خرسندی از اجرای این طرح، گفت: هر نهاد فرهنگی برای رسیدن به چشم انداز خود باید ابتدا مجریان برنامه های  خود را به علم و تخصص مورد نیاز  مجهز  نماید.

 

وی با اشاره به اینکه طرح نماد از ضروریات نظام تعلیم و تربیت است و با ابتکارمتولیان امر  جایگاه خودرا یافته است اظهار داشت: شهرستان‌های استان تهران با تراکم دانش آموزی ۳۲ که بالاترازمیانگین کشوری است بیشتراز نقاط دیگرکشور در معرض آسیب‌های مختلف اجتماعی است که  باید با تدبیر و همکاری همه نهادهای مسٔول به دنبال پیشگیری از بروزناهنجاری‌ها باشیم.

صیدلو با اشاره به حضور بیش از یک میلیون دانش‌آموزدر این استان، گفت: آموزش و پرورش  به تنهایی نمی  تواند مسٔولیت تربیت دانش آموزان را به عهده بگیرد و تمامی نهاد های مسٔول اجتماعی باید بدانند دانش آموزان امروز شهروندان فردا هستند و اگرانتظارداریم شهروندی متعهد و متخلق داشته باشیم باید ازامروز برای ایشان برنامه ریزی کنیم.

صیدلو با تاکید براین که سایر نهادهای مسٔول باید به کمک آموزش و پرورش بیایندتصریح کرد: طرح ملی نماد نشان دهنده این است که نهادهای مرتبط با موضوع مراقبت اجتماعی شهروندان به اهمیت نقش خود و نقش دانش آموزان دراین ارتباط پی برده اند.

این مقام مسئول در پایان  برای همه مدرسین کشوری  که این مسٔولیت خطیر را به عهده گرفته اند تا دانش آموزان ایران عزیز را از خطرات پیش رو آگاه ساخته و تلاش می کنند تا مقدمات تربیت شهروندان متعهد فردا را فراهم سازند از خداوند منان آرزوی موفقیت خواستار شد.

به اشتراک بگذارید :