17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ ۱۳:۳۴:۵۷
کد مطلب:  899776
کارشناس کتب درسی و نشریات کمک آموزشی اداره کل آموزش و پرورش فارس خبر داد :
آغاز توزیع کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه در کتاب‌فروشی‌های مجاز از سوم شهریور 98/ روش ثبت و اصلاح سفارش کتاب درسی پایه های مختلف برای دانش آموزان تشریح شد

کارشناس کتب درسی و نشریات کمک آموزشی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: از سوم شهریورماه ۱۳۹۸ کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه برای پایه‌های هفتم، هشتم و نهم از کتاب‌فروشی‌های مجاز قابل تهیه می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، مجید پیشرو گفت: دانش آموزان مقطع ابتدایی از پایه اول تا ششم و دانش آموزان پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم  مقطع دوم متوسطه در رشته های  نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش می توانند برای تهیه کتاب درسی  به دو روش ثبت و سفارش گروهی از طریق مدرسه و ثبت و سفارش انفرادی از طریق سامانه اینترنتی اقدام نمایند.

کارشناس کتب درسی و نشریات کمک آموزشی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: در روش اول  دانش آموز می توانند با مراجعه به آموزشگاه محل تحصیل خود ، بهای کتب درسی را به حساب مدرسه واریز نمایند تا مسئولین مدرسه نیز نسبت به ثبت سفارش گروهی کتب درسی آنها اقدام نمایند.

پیشرو گفت:در روش اینترنتی نیز لازم است اولیای دانش آموزان با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش به آدرس  http://www.irtextbook.com  نسبت به ثبت و سفارش کتاب فرزندان خود برای سال تحصیلی آینده اقدام نمایند.

 وی افزود : برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز به عنوان" نام کاربری" و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز نیز به عنوان "رمز عبور" مورد استفاده است.

کارشناس کتب درسی و نشریات کمک آموزشی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت : دانش آموزانی که نیاز به اصلاح سفارش پایه یا رشته دارند نیز می توانند در همین زمان نسبت به اصلاح سفارش کتاب  اقدام کنند .

پیشرو اظهار داشت :  کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه برای پایه‌های هفتم، هشتم و نهم نیز از کتاب‌فروشی‌های مجاز قابل تهیه بوده و زمان دریافت کتاب‌ها،  از سوم شهریورماه ۱۳۹۸ خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :