17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ ۱۳:۲۱:۰۰
کد مطلب:  899768
مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
تلاش ما ایجاد آرامش خاطر برای اولیای دانش آموزان در موضوع ثبت نام است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: تلاش ما ایجاد آرامش خاطر در اولیای دانش آموزان در موضوع ثبت نام فرزندانشان است و بازخورد ها از نظارت بر موضوع ثبت نام در مدارس نیز حاکی از وجود آرامش در این زمینه است .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در دومین جلسه کارگروه پروژه مهر 98 استان،گفت:  با تاکید بر اهمیت برنامه‌ریزی در دستیابی به اهداف مورد نظر در پروژه مهر و بازگشایی مدارس ، گفت : حاصل فعالیت های مربوط به پروژه مهر همچون رودخانه ای است که تلاقی آن در آغاز سال تحصیلی و در بازگشایی مدارس هویدا می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به موفقیت دانش آموزان و فرهنگیان فارس در برنامه ها و فعالیت های مختلف  آموزشی ،پرورشی ،فرهنگی و ورزشی در سطح کشور، گفت : مفتخریم به اینکه در فارس زندگی می کنیم چرا که این استان مهد افتخارات است و انعکاس مطالب و اخبار موفقیت های استان در عرصه های مختلف، می تواند باعث امیدواری در سطح مملکت نیز شود.

نجفی با تاکید بر لزوم هماهنگی بین بخش های مختلف بیش از پیش گفت : باید با نگاه سیستی و جمعی همه برای یک هدف واحد که بازگشایی مدارس هست تلاش کنیم  و این خود  با برنامه ریزی ، تعامل و برگزاری جلسات قابل تحقق است .

وی با اشاره به روند خوب نقل و انتقالات نیروی انسانی در استان،گفت : تمدید انتقال موقت  سال گذشته همکاران یکی از ابتکاراتی بود که توانست بخش قابل توجهی از مشکلات ما در این زمینه را رفع کند  .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به روند خوب ثبت نام نزدیک به 900 هزار دانش آموز در بیش از 8 هزار مدرسه در اسطح استان،گفت :  تلاش ما ایجاد آرامش خاطر در اولیای دانش آموزان در موضوع ثبت نام فرزندانشان است و بازخورد ها نیز حاکی از وجود آرامشی ناشی از نظارت بر موضوع ثبت نام در مدارس است .

وی تامین  نیروی انسانی را چالش اصلی آموزش و پرورش دانست و گفت :  در این زمینه با توجه به تلاش های همکاران حوزه نیروی انسانی که با اشراف کامل و با  زمان شناسی دقیق از اواسط سال گذشته به استقبال این موضوع رفته اند وبا تشکیل کارگروه توسعه مدیریت با موضوع تامین کمبود نیروی انسانی ،به نتایج مطلوبی نیز دست یافته ایم و نگرانیمان در این زمینه به حداقل رسیده .

نجفی همچنین با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در برخی از نقاط استان خصوصا شهر شیراز ، گفت: ما  نیاز مبرم به فضاهای آموزشی هم به لحاظ ساخت و هم به لحاظ تجهیز و استاندارسازی داریم که باید در دستور کار قرار گیرد .

وی با اشاره به روند تکمیل هنرستان شهید بهشتی که پروژه کم نظیری در سطح کشور است گفت : سال آینده می توانیم 1200 هنرجو را در هنرستان شهید بهشتی ثبت نام کنیم که کار بسیار خوب و اتفاق ارزشمندی است .

وی با اشاره به ماموریت سازمان دانش آموزی در نظارت و ساماندهی سرویس مدارس، پوشاک و پایگاه تغذیه سالم در مدارس گفت: امسال در این حوزه خیلی قوی تر و مطلوب تر ورود کردیم که  کار تا کنون خوب پیش رفته و نتیجه بهتری هم حاصل خوهد شد .

به اشتراک بگذارید :