20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۰۹:۲۹:۵۵
کد مطلب:  898732
معاون پژوهش برنامه ریزی  و منابع انسانی  اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران:
بالا بردن سطح آگاهی های علمی و تخصصی مدیران مدارس

در راستای اجرای دوره های آموزشی مدرسه محوری ، جلسات تخصصی آموزشی شورای معاونین و روسای ادارات مناطق و اداره کل  برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حسین سنجری در تشریح این خبر گفت :  جهت اجرای آموزش طرح مدرسه محوری سه مرحله از چندین ماه قبل  برنامه ریزی شده بود که در مرحله اول دوره آموزشی جهت تامین مدرسان میانی جهت تدریس در مناطق برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم این طرح مدیران مدارس استان توسط مدرسان میانی آموزش دیده، مورد آموزشهای تخصصی ضمن خدمت قرار گرفتند اظهار داشت: در مرحله سوم و نهایی این طرح نیز شورای معاونین و روسای اداره کل و مناطق آموزش دیدند.

سنجری با تاکید بر اینکه جامعه آماری مخاطبین دوره نزدیک به 4 هزار و 500 نفر می باشد ، یادآور شد: این افراد که شامل مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی ،معاونین ، روسای داخلی اداره  کل و روسای مناطق  را در بر می گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در مرحله اجرایی، مباحث آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین، مدیریت مدرسه محور، مدیریت  استراتژیک منابع انسانی و  سازمان های یادگیرنده  مطرح شده است تصریح کرد: مخاطبین اصلی این مباحث شورای معاونین و روسای اداره کل و مناطق بودند و در این دوره های آموزش تخصصی از مدرسین متخصص و صاحب نظر در هر  سرفصل و موضوع آموزشی  استفاده شد.

گفتنی است مرحله دوم آموزش اعضای شورای معاونین (مدرسه محوری ) در شهریور ماه برنامه ریزی و اعلام خواهد شد  و عنوان  دوره های آموزشی تخصصی آتی، دوره های کنترل کیفیت فعالیت های مدرسه و   نظارت و راهنمایی آموزشی  خواهد بود .

 

به اشتراک بگذارید :