20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۱۶:۵۷:۱۵
کد مطلب:  898444
رئیس جدید اداره آموزش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌وپرورش فارس منصوب شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از استعدادهای ناب دانش‌آموزی در زمینه‌های مختلف، گفت:پیشنهاد من این است تا با راه‌اندازی یک مرکز نوآوری در استان ، ایده‌های نو دانش آموزان را دریافت کرده و از آنها برای توسعه جامعه خود استفاده کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره آموزش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اداره کل، گفت:سمپاد و مدارس استعدادهای درخشان، یادآور ابتکار و نوآوری در آموزش‌وپرورش است .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در تربیت نسل کنونی ، علاوه بر ویژگی‌هایی همچون نقاد بودن و برخورداری از مهارت‌های موردنیاز اجتماعی ، باید به خلاقیت آنها نیز توجه کرد تا بتوانند  با بهره گیری ازهمه ظرفیت‌های موجود، از خلاقیت خود برای ساختن آینده‌ای روشن برای کشور استفاده کنند.

وی با اشاره به موقعیت علمی کشورمان در عرصه‌های مختلف جهانی، گفت: باید در چرخه شتابان علم از دیگران عقب نمانیم ، چنانچه باوجود محدودیت‌های موجود، شاهد درخشش جوانانمان در بخش‌های مختلف علم و تکنولوژی در دنیا هستیم که حاصل خلاقیت و هوش سرشار فرزندان ایران اسلامی است.

نجفی خطاب به مسئولین و مدیران مدارس سمپاد استان به‌عنوان متولیان تربیت استعدادهای برتر دانش‌آموزی در فارس، گفت: تاکنون اقدامات خوبی در قالب طرح‌های مختلف همچون شهاب برای کشف و پرورش استعدادهای جوانان و نوجوانان در استان انجام‌شده که قابل‌تقدیر است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: در کنار همه این تلاش‌ها می‌توان با رویکرد کارآفرینی که نیاز کنونی جوامع درحال‌توسعه است، نسبت به راه‌اندازی یک مرکز نوآوری در آموزش‌وپرورش فارس اقدام نمود تا  با دسترسی به ایده‌های نو دانش‌آموزی در عرصه‌های مختلف ،زمینه رشد و توسعه استان و کشور را نیز فراهم کرد.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات کرامت اله شرفی، رئیس سابق اداره آموزش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌وپرورش فارس، یونس غلامی به‌عنوان رئیس جدید این اداره منصوب شد.

غلامی پیش‌ازاین به‌عنوان کارشناس اداره آموزش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌وپرورش فارس مشغول به خدمت بوده است.

به اشتراک بگذارید :