15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۰۸:۲۶:۱۶
کد مطلب:  bszU1Kc6
دکتر حسینی در جلسه ستاد عالی مسابقات فرهنگی،هنری و قرآنی دانش آموزی استان:
این مسابقات بزرگترین جریان فرهنگی و هنری استان است

جلسه ستاد عالی مسابقات فرهنگی،هنری و قرآنی دانش آموزان استان ظهر روز چهارشنبه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ،دکتر سیدجواد حسینی مدیرکل دستگاه تعلیم‌وتربیت استان در این ‌جلسه با بیان این که در این دوره از مسابقات که دو جریان مهم هستند و مرتبط با چهار حوزه تعلیم و تربیت تمام ساحتی می باشند بیش از ۱۰ هزار دانش آموز شرکت می کنند اظهار داشت: خوشبختانه این مسابقات از کف مدارس آغاز می شود و خوشحالیم که برگزاری این گونه رقابت ها در استان خراسان رضوی نهادینه تر از سایر استان هاست.
وی این مسابقات را بزرگترین جریان فرهنگی و هنری استان دانست و تاکید‌کرد: این فرآیند رقابتی موجب تربیت سیاسی و اجتماعی و همچنین سلامت روانی و معنوی دانش آموزان می شود.
حسینی ادامه داد: یکی از وظایف اصلی دستگاه تعلیم و تربیت در کشورمان توسعه همین دست اقدامات و برنامه هاست و باید تمام اهتمام و تلاشمان را برای برگزاری کیفی این برنامه ها به کار ببندیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی استفاده از ظرفیت های مردمی و دستگاه های دولتی و عمومی را در برگزاری این‌ مسابقات بسیارمهم دانست و افزود: اگر بتوانیم دانش آموزان را با فعالیت های دینی و نماز و عترت و همچنین فعالیت های هنری و ورزشی در کنار برنامه های علمی آشنا کنیم قطعا نسلی مطلوب تر را پرورش خواهیم داد.

به اشتراک بگذارید :