15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۰۸:۲۴:۵۲
کد مطلب:  vrSwQX7w
توسط سکاندار دستگاه تعلیم و تربیت استان تشریح شد:
توفیقات سال 94 اداره کل آموزش وپرورش در یک نگاه

آموزش و پرورش استان در سال 94 را با بدست آوردن مقام های نخست کشوری در مسابقات دانش آموزی و ساماندهی نیروی انسانی و اجرای 70 طرح ابتکاری و کسب بیش از یکصد توفیق کشوری و استانی پشت سر گذاشت و در اجرای سند تحول بنیادین پیش قدم بر سایر استان های کشور بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سید جواد حسینی در دومین جلسه سخنرانی خود در جمع کارکنان ستادی این سازمان در سال 95 از عملکرد درخشان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در سال 94 و توفیقات کسب شده در نتیجه تلاش های تک تک افراد این اداره گفت و اظهار کرد:آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با دارا بودن بیش از یک میلیون و 138 هزار و 777 دانش آموز، 92 هزار و 422 نفر پرسنل و 12 هزار مدرسه پهن پیکرترین اداره آموزش و پرورش کشور است.

حسینی در ادامه با یادور آور شدن پذیرایی از 4 میلیون زائر فرهنگی به طور سالیانه در استان، خاطر نشان کرد: استان خراسان رضوی 9 درصد دانش آموزان روستایی، 14 درصد دانش آموزان شبانه روزی و 13 درصد دانش آموزان استثنایی کل کشور را تحت پوشش دارد.

وی عنوان کرد: جمعیت موزائیکی دانش آموزان استان شامل عشایر، مرزنشین و تهیه امکانات تحصیل برای 60 هزار تبعه خارجی و برگزاری همایش ها و جشنواره های ملی سختی شرایط تعلیم و تربیت را در این استان مضاعف می سازد.

وی با بیان به این که خراسان رضوی 6.7 درصد پرسنل اداری آموزش و پرورش و 7.8 درصد دانش آموزان کل کشور را به خود اختصاص داده است خاطر نشان کرد:برای اولین بار در کشور در استان خراسان رضوی با هدف افزایش کیفیت تعلیم و تربیت 70 طرح ابتکاری که قابلیت اجرا در کل کشور را دارند، اجرا کرده ایم.

وی با اشاره به گفته وزیر آموزش و پرورش مبنی بر توانایی خراسان رضوی برای اداره آموزش و پرورش کل کشور تصریح کرد: طرح های راوی معلم، شهید پژوهی، ایجاد مراکز شاهد پژوهی، راه اندازی جشنواره نوجوانان خوارزمی، مشارکت کارشناسان در قالب نظام پیشنهادات و توسعه مشارکت بخش خصوصی و خیرین مدرسه ساز که 3 هزار عضو رسمی داشته و بیش از  100 میلیارد تومان در سال به نظام تعلیم و تربیت استان کمک می کنند و همچنین ایجاد مجمع خیرین مدرسه یار و خیرین دانش آموزی تنها بخشی از طرح های ویژه و ابتکاری استان خراسان رضوی است.

حسینی با اعلام اینکه آموزش و پرورش استان با بیش از 80 درصد سازمان های دولتی و عمومی تفاهم نامه همکاری به امضا رسانده است، افزود: طرح خرید خدمات آموزشی که استان خراسان رضوی مبدع آن بود در راستای ساماندهی نیروی انسانی انجام شد و هم اکنون 24 هزار دانش آموز تحت پوشش این طرح هستند.

این مقام مسئول دیگر طرح های ویژه اداره تحت مدیریت خود راساماندهی مجلس آموزگاران و معلمان و گروه بندی و قشر بندی حرفه ای معلمان عنوان کرد و طرح پارلمان های اولیا، مدیران، معلمان و دانش آموزان را از مهم ترین و اثربخش ترین طرح های اداره کل دانست و اضافه کرد: به دلیل اهمیت نقش معلمان در آموزش و پرورش پارلمان معلمان در دو سطح حقیقی و مجازی در حال فعالیت است.

وی تاکید کرد : از دیگر طرح های ابتکاری و مبدعانه آموزش و پرورش استان خراسان رضوی که مورد توجه کل کشور قرار گرفته است می توان به طرح هر مدرسه یک سرود، طرح حامی، صد دبیرخانه صد مدرسه، هر دانش آموز یک نقش، طرح مدرسه سازان تخصصی، ایجاد دبیرستان انرژی هسته ای، برگزاری 50 همایش کشوری و میزبانی 50 هزار مهمان کشوری در کمتر از یک سال اشاره کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در ادامه این جلسه به کسب رتبه اول در مسابقات قرآن، عترت و نماز در دو بخش خواهران و برادران توسط دانش آموزان استان اشاره کرد و در خصوص دیگر توفیقات کسب شده در سال 94 توسط دانش آموزان خراسانی گفت: کسب رتبه اول در جشنواره نوجوان  خوارزمی کشور، رتبه اول برگزاری مسابقات ورزشی حوزه استثنایی مقام های اول در رشته های شنا و بسکتبال از توفیقاتی است که در مسابقات کشوری به دست آورده ایم.

وی خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید استان خراسان رضوی موفق به کسب رتبه نخست کشوری در 70 محور آموزشی و پرورشی و ورزشی و اداری شده است.

حسینی خاطر نشان ساخت:برنامه ریزی 10 دبیرخانه کشوری با عناوین دبیرخانه کیفیت بخشی به کلاس های چند پایه، کیفیت بخشی به مراکز اختلالات یادگیری، جشنواره نوجوانان خوارزمی، علوم و کامپیوتر، علوم و صنایع غذایی،دین و زندگی، برون سپاری، تربیت بدنی، جشن ستارگان و کیفیت بخشی درس پژوهی به آموزش و پرورش استان خراسان رضوی واگذار شده است.

 

به اشتراک بگذارید :