8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۰۸:۱۰:۰۰
کد مطلب:  897999
آغاز گردهمایی روسای ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارات استان‌های کشور به میزبانی مشهد مقدس

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارات در مراسم افتتاحیه این گردهمایی قاطعیت را ملاک مهم کار ارزیابی برشمرد و گفت: سه عنصر مهم و ضروری این حوزه، ارزیابی، نظارت و پاسخگویی به شکایات است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، زهرا مظفر با اشاره به اینکه این گردهمایی فرصتی بر ای نیل به اهداف مهم آموزش‌وپرورش است اظهار کرد: سه عنصر مهم و ضروری این حوزه، ارزیابی، نظارت و پاسخگویی به شکایات است که ازنظر اصول مدیریت، این سه مؤلفه از شاخص‌های مهم بهره‌وری مدیریت برای رسیدن به هدف مطلوب به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: هر دستگاه برای پویایی و تحرک دستگاه نیاز به‌نظام ارزیابی قوی و کارآمد دارد همان‌طور که درآیات الهی به ارزیابی اشاره‌شده و انسان هرلحظه ارزیابی و نظارت می‌شود.

مظفر تأکید کرد: در ارزیابی بهبود عملکرد افراد و سازمان، مسئولیت‌پذیری، بهینه‌سازی برنامه‌ها و برنامه‌ریزی از نکات مهم است و باید این دیدگاه به شکل فرایندی به شناسایی نقاط قوت و ضعف منجر شود و باید بر نقاط قوت تأکید شود تا بهره‌وری افزایش یابد.

مظفر پرهیز از سطح‌بندی را در دستگاه‌ها لازم و ضروری دانست و گفت: خداوند متعال هرلحظه انسان را رصد و نظارت می‌کند و این برای بندگان صادق است.

وی قاطعیت را ملاک مهم کار ارزیابی برشمرد و گفت: تواضع و مهربانی در رفتار و به‌صورت همگانی و برای همه مخاطبان باید باشد و رعایت تکریم، سرعت در پاسخگویی با مخاطبان سرلوحه کار قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :