15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۰۸:۱۶:۰۷
کد مطلب:  kV3iAyoB
دکتر حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان:
توسعه فرهنگ نیازمند تمرکز و تفکر عالمانه است

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: مسئله فرهنگ یکی از نیاز ها و اهداف آموزش و پرروش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سید جواد حسینی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید با اشاره به اینکه مسئله فرهنگ یکی از اهداف اصلی آموزش و پرورش است، گفت:  دستگاه ها به دلیل پاسخ سریع و دقیق به اهداف جامعه به وجود می آیند و زمانی که افراد کافی برای پیشبرد اهداف تعیین شده سازمان خود نداشته باشند از صعود باز می مانند و این روند برای آنها عادی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه همکاری دو دستگاه با هم منجر به حل این مشکل می شود اظهار کرد: متاسفانه در بحث فرهنگ موفق نبوده ایم زیرا به صورت متمرکز و تفکر عالمانه با آن برخورد نکردیم.

وی تصریح کرد:اساسی ترین نیاز سازمان های فرهنگی هنری برگزاری شوراهای فرهنگ عمومی است و باید به این موضوع نگاهی تقاضا محور و مدیریتی مبتنی بر دانش داشت و شورا باید مجهز به کارشناسانی باشد که بتوانند مسائل را به راهکارهای اجرایی مدیریتی تبدیل کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در این راستا به صورت کامل مایل به همکاری است خاطر نشان کرد: مسئله فرهنگ نیز یکی از نیاز ها و اهداف آموزش و پرروش است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در نظر داریم این همکاری تبدیل به تفاهم نامه شود افزود: آموزش و پرورش استان خراسان رضوی برای اولین بار در کشور با 80 درصد سازمان ها تفاهم نامه امضا کرده است و معتقد هستیم تفاهم نامه های اجرایی ستودنی هستند نه تفاهم نامه هایی که صرفا به صورت خشک بین دو سازمان به امضا می رسند.

وی به 54 پژوهش سرا و آموزش خانواده یک میلیون و 500 هزار ولی در استان اشاره داشت و بیان کرد: کارگروه های توانمند سازی در سال گذشته 5 هزار کارگاه آسیب های اجتماعی برگزار کردند که نتیجه آن رشد 395 درصدی این کارگاه ها بوده است.

به اشتراک بگذارید :