20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۰۸:۳۴:۰۱
کد مطلب:  897872
در جشنواره نوآوری در آموزش و یادگیری و مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی سراسر کشور انجام شد:
کسب 4 رتبه برتر کشوری توسط فرهنگیان فارس

رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس گفت: در سومین مرحله جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری و در دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی ، فرهنگیان فارس موفق به کسب 4 رتبه برتر کشوری شدند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی  روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس ، سید نعیم علوی گفت: در سومین مرحله جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری و دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی دوره اول متوسطه سراسر کشور، فرهنگیان فارس موفق به کسب 4 رتبه برتر کشوری شدند.

رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس گفت: جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری در قالب سه محور نوآوری در تولید و به‌کارگیری رسانه‌های پرشمار ، نوآوری در سنجش تکوینی با تأکید بر سنجش عملکردی و نوآوری در روش‌های مشارکت اولیای دانش آموزان در فرآیند یادگیری برگزار شد.

وی گفت: تیم های شرکت کننده در این جشنوراه در قالب تیم‌های 2 تا سه‌نفره از دبیران متوسطه اول حضور داشتند که در فرآیند اجرای آن ،پس از نمایش هر اثر نقد تدریس به مدت 15 دقیقه انجام می شد و اعضای هر تیم از تدریس ارائه‌شده خود دفاع کردند.

علوی گفت: در این جشنواره 3 تیم ازاستان فارس شامل یک تیم از اداره آموزش‌وپرورش ناحیه یک ،یک تیم مشترک از ادارات آموزش‌وپرورش ناحیه 2 و 3  شیراز و یک تیم نیز از آموزش‌وپرورش سپیدان ،موفق به کسب مقام اول کشوری شدند.

رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس گفت: این جشنواره در راستای اجرای سیاست‌ها و راهبردهای ابلاغی وزارت آموزش‌وپرورش و برنامه‌های کیفیت‌بخشی به فرایند آموزش و یادگیری،آشنایی با روش‌های تدریس تلفیقی و حل مسئله مبتنی بر رویکردهای برنامه درس ملی و شناسایی،تبادل و ترویج روش‌های خلاق و نوآور در فرایند آموزش و یادگیری برگزار می‌شود.

وی ملاک انتخاب گروه‌های منتخب استانی برای حضور در مرحله کشوری این جشنواره را  ؛ بهره‌گیری از تدریس تلفیقی مسئله محور با توجه به اهداف کتب آموزش درسی در زمان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ،ایجاد زمینه کاوش و پژوهش در کلاس درس ، نوآوری در تدریس ،ایجاد زمینه تعامل و هم‌اندیشی دانش آموزان با یکدیگر و با معلم ، دست ورزی و به‌کارگیری فناوری، به‌کارگیری سنجش تکوینی در جریان تدریس و ایجاد شادابی و نشاط در کلاس درس عنوان کرد.

علوی افزود: علاوه بر موارد یاد شده، توجه به رویکردهای پنج‌گانه مورد تأکید جشنواره در حین تدریس شامل: ترویج فرهنگ کار تیمی و مشارکتی -توجه به نشاط و انگیزه در فرایند آموزش و یادگیری - توجه به فرهنگ حفظ محیط زیست -تحکیم هویت اسلامی ایرانی - توجه به فرهنگ کار و کارآفرینی نیز از دیگر ملاک های انتخاب تیم منتخب فارس در این جشنواره بود.

رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: در دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی  نیز پس از برگزاری مراحل منطقه‌ای و استانی ، یک تیم از هر استان برای حضور در مرحله کشوری انتخاب شدند .

وی گفت: در این مرحله تیم‌های شرکت‌کننده در دو روز متوالی و دردو بخش کتبی و عملی باهم به رقابت پرداختند که در پایان تیم دونفره اداره آموزش‌وپرورش ناحیه۳شیراز شامل آقایان؛ مراد مختاری تبار  و رسول ابراهیمی، به‌عنوان نمایندگان استان فارس مقام اول کشوری را کسب کردند.

علوی افزود: در این مسابقات خانم مریم قربانی از اداره آموزش‌وپرورش ناحیه یک شیراز نیز به‌عنوان سرگروه استان فارس ، درتیم داوری کشوری حضور و با آن‌ها همکاری داشت.

گفتنی است ؛ سومین مرحله کشوری جشنواره نوآوری در فرآیند آموزش و یادگیری و دومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی دوره اول متوسطه سراسر کشور با حضور 600 نفر از دبیران منتخب سراسر کشور ، از 11 مردادماه به میزبانی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی، در شهر مشهد مقدس آغازشده و تا 14 مردادماه به طول انجامید.

به اشتراک بگذارید :