17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۰۷:۴۴:۴۷
کد مطلب:  897832
یادداشتی در خصوص حادثه غرق شدن سه فرهنگی در دریای مازندران

یادداشتی در خصوص حادثه غرق شدن سه فرهنگی در دریای مازندران

باسمه تعالی

یادداشتی در خصوص حادثه غرق شدن سه فرهنگی در دریای مازندران

 

جاذبه های گردشگری در مازندران، فرصت مناسبی را برای حضور هموطنان عزیز در این خطه فراهم می سازد، به همین دلیل شاهد هستیم که بسیاری از مسافران در فصول مختلف به ویژه در نیمه نخست سال، این استان را برای گردشگری برمی گزینند.

 

جاذبه های طبیعی اگرچه سفرها را پرخاطره و رنگارنگ می کند؛ اما گاهی، برخی اشتباهات از سوی افراد، کام مسافران را تلخ می نماید.

 

همان طور که با خبرید؛ در نخستین ساعات روز پنجشنبه ۱۰ مردادماه۹۸، در یک حادثه دلخراش، سه معلم از استان های همدان، خراسان شمالی و قزوین در آب های دریای خزر، غرق شدند.

 

این سه نفر، سرپرست تیم های حاضر در مسابقات  ورزشی دانش آموزان دختر سراسر کشور بودند. وظیفه سرپرستان، همراهی اعضای تیم های استان تا اردوگاه شهید چمران رامسر بوده است؛ لذا پس از اسکان دانش آموزان، تا پایان مسابقات، مسئولیت خاصی نداشتند. هشت نفر از سرپرستان از استان های مختلف، در زمان و مکانی که شناکردن ممنوع بوده، اقدام به این امر می کنند که متاسفانه سه نفر جان خود را از دست دادند.

 

پس از انتشار خبر حادثه، برخی از اصحاب رسانه های مجازی، به علت عدم آگاهی از همه جوانب برگزاری این مسابقات و مسائل مربوط به میزبانی، نهادهای مختلف از جمله آموزش و پرورش مازندران را نشانه گرفتند، لذا به منظور تنویر افکار عمومی، نکاتی را به عرض می رسانیم؛

الف- میزبان این دوره از مسابقات، اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان بوده و کلیه برنامه ریزی ها با مدیریت این استان انجام گرفته است. چون در استان گیلان، مکان مناسب برای برگزاری مسابقات دانش آموزی وجود نداشته، مسئولین این استان، از وزارت آموزش و پرورش، مجوز برگزاری مسابقات در اردوگاه شهید چمران را دریافت کردند. موضوع پذیرش میزبانی یک استان در مکانی خارج استان خود، رسمی است که مصداق های متعددی از آن را می توان نام برد. برای نمونه آموزش و پرورش مازندران، میزبان مسابقات "هلال احمر کشور بوده و به علت نداشتن فضای مناسب، آن را در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار کرد.

 

ب- اردوگاه شهید چمران متعلق به وزارت آموزش و پرورش است و کلیه امور مربوط به مدیریت و برنامه ریزی ها از سوی این وزارت صورت می گیرد و اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران هیچ نوع دخالتی در این اردوگاه ندارد. با عنایت به این نکات، آموزش و پرورش مازندران، به مانند دیگر استان ها، تیم های ورزشی خود را در این مسابقات، سرپرستی می کند و وظیفه ای در قبال تیم ها و سرپرستان تیم های ورزشی نقاط دیگر کشور ندارد.

 

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ضمن ابراز تاسف و تاثر از درگذشت این سه همکار ، مراتب تسلیت و تعزیت خود را به محضر بازماندگان تقدیم و برای آن عزیزان غفران و رحمت بیکران الهی مسئلت می نماید.

 

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران

به اشتراک بگذارید :