2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ۱۸:۱۱:۲۸
کد مطلب:  897753
امام جمعه موقت تهران در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 98:
باید برای خلق یک نظام آموزش و پرورش کاملا مترقی تلاش کنیم

پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 98 با حضور حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران، محمودی شاه نشین نماینده مجلس شورای اسلامی و صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب باید در مسیر یک تحول  و تغییر در راستای دستیابی به آرمان ها و اهداف والای انقلاب اسلامی قدم برداریم ، اظهار داشت: باید حوزه های مختلف در چهل ساله اول انقلاب را به دقت مورد ارزیابی قرار دهیم وبا شناسایی کامیابی ها و ناکامی ها و با یک رویکرد کاملا عالمانه به یک نقشه راه درست برای چهل ساله دوم انقلاب برسیم.

باید برای خلق یک نظام آموزش و پرورش کاملا مترقی تلاش کنیم

وی با اشاره به اینکه در چهل ساله اول انقلاب بدون الگوهای لازم و تجارب کافی با چالش های زیادی روبرو شدیم و دوران سختی را سپری کردیم ، تاکید کرد: یا تمامی دستاوردهای امروز باید برای یک جهش و تحول اساسی درگام دوم انقلاب تلاش کنیم .

حجت الاسلام ابوترابی برنامه ریزی، اندیشه ، تفکر و استفاده از نیروهای متخصص را در جهت شناسایی ضعف ها و قوت های چهل ساله اول انقلاب ضروری دانست و گفت: باید برای خلق یک نظام آموزش و پرورش کاملا مترقی تلاش کنیم.

اگر بخواهیم به توسعه علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دست یابیم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم

امام جمعه موقت تهران، با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم به توسعه علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دست یابیم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم ، تصریح کرد: در اکثر کشورهای توسعه یافته تحول از آموزش و پرورش آغاز شده است .

نگاه به آموزش و پرورش نباید گرفتار نگاه روزمره گردد

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نگاه به آموزش و پرورش نباید گرفتار نگاه روزمره گردد، تاکید کرد: روزمرگی اجازه نگاه جدی و بلند مدت از آموزش و پرورش را می گیرد و این آسیب بزرگی است که باید از آن پرهیز کرد.

 حجت الاسلام ابوترابی تشکیل کارگروهها و کمیته هایی در راستای اندیشه به گام دوم انقلاب را ضروری دانست و افزود: باید با استفاده از توان سرمایه های انقلاب علاوه بر رصد موفقیت ها و دستاوردها باید آسیب ها و چالش ها نیز مورد بررسی قرار گرفته و در جهت برطرف نمودن آنها نقشه راه ترسیم نمود.

امام جمعه موقت تهران در پایان با تاکید بر ضرورت دعوت از کارشناسان زبده و متخصص هم در زمینه علمی و هم در زمینه مدیریتی ، خاطرنشان کرد: باید با از بین بردن نقاط ضعف در رسیدن به یک افق روشن تلاش کنیم.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :