18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۰۸:۰۱:۰۹
کد مطلب:  fPVgegLH
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس خبر داد :
رقابت بیش از 3 هزار دانش آموز دختر و پسر فارس، در مرحله نهایی مسابقات ورزشی استانی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: در مرحله نهایی مسابقات ورزشی استانی دانش آموزان دختر و پسر فارس، بیش از 3 هزار دانش آموز با هم به رقابت می پردازند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد جعفری در کارگروه مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر و پسر فارس گفت: در مرحله دوم  مسابقات ورزشی آموزشگاه های استان که از 28 فروردین تا  22 اردیبهشت ماه  95 برگزار خواهد شد، دانش آموزان دختر در رشته های دو و میدانی، والیبال و شنا ابتدایی و دوره اول متوسطه، هندبال دوره اول متوسطه ، بسکتبال و فوتسال ابتدایی و طناب زنی ابتدایی با هم به رقابت می پردازند.

 وی افزود : دانش آموزان پسر نیز  در دوره  اول و دوم ابتدایی در رشته های بسکتبال ، طناب زنی ، شنا، فوتسال، دو و میدانی و  ژیمناستیک   و دانش آموزان دوره اول و دوم  متوسطه نیز در رشته های دو و میدانی ، فوتبال، فوتسال، والیبال و شنا با هم به رقابت خواهند پرداخت.

جعفری با بیان اینکه "مرحله اول این مسابقات  از دهم  تا 22 اسفند ماه 94  در شیراز برگزار شد " گفت: در مرحله اول این مسابقات، دانش آموزان دختر در رشته های فوتسال و بسکتبال دوره اول متوسطه، تنیس روی میز و بدمینتون ابتدایی و دوره اول متوسطه ، هندبال ابتدایی و ژیمناستیک ابتدایی یک و دو در مسابقات حضور داشتند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: در همین مرحله از  مسابقات ورزشی ،دانش آموزان پسر نیز در رشته های تنیس روی میز، هندبال و بدمینتون ابتدایی و دوره اول متوسطه و بسکتبال دوره اول متوسطه با هم رقابت کردند .

وی با بیان اینکه "این مسابقات  تحت عنوان سی و یکمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر و سی و دومین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر استان برگزار می گردد، گفت: در مجموع دو مرحله ، در این  مسابقات قریب به شش هزار دانش آموز ورزشکار، مربی و عوامل اجرایی و فنی حضور داشته و خواهند داشت که حاصل آن شناسایی  استعدادهای ورزشی استان برای شرکت در مسابقات کشوری می باشد.

جعفری با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های ورزشی سایر شهرستان ها و مناطق فارس در برگزاری چنین مسابقاتی  افزود : با استقبال برخی از مناطق و شهرستان ها ،در دور دوم  مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر متوسطه اول  ، مسابقات فوتسال  در منطقه اوز و مسابقات والیبال  نیز در شهرستان پاسارگاد برگزار خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: این مسابقات ، در راستای سیاست های کلی آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و سلامت و با  تاکید بر برنامه های مدرسه محور و دانش آموز محور برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :