0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  897235
معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
اهدای بسته های کتاب طرح تجهیز کتابخانه های مدارس

معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت:در قالب طرح تجهیز کتابخانه های مدارس سراسر استان ،15 هزار جلد کتاب در حال اهداء و توزیع است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اهداف ترویج و توسعه  فرهنگ  کتاب و کتابخوانی و تجهیز  کتابخانه  های  مدارس ، اظهار داشت: با همکاری موسسه منادی تربیت 15 هزار جلد کتاب با موضوعات ادبی، داستانی، مذهبی ،تاریخی ،علمی و حماسی در حال توزیع درسطح کل مدارس استان می باشد.

وی با تاکید بر آیه اول سوره مبارکه علق  "اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ"  تصریح کرد: دین مبین اسلام هم، در قرآن با خواندن آغاز می کند و این دستور صریح خداوند است که بر پیامبر اکرم (ص) نازل و به مردم ابلاغ  شده و منشا بزرگترین تحولات بشری در تاریخ شده است .

هاشمی ادامه داد: مهمترین تفسیرها و برداشت‌ها از این آیه شریفه این است که اسلام در ابتدا و در اولین آیه که بر پیامبرش وحی شده بر خواندن تاکید می‌کند.

این مقام مسئول، ترویج  کتاب و کتابخوانی  در میان دانش آموزان  را به معنای تلاش برای علاقه مند کردن آن ها و ایجاد عادت به مطالعه به عنوان یک برنامه ی روزانه دانست و تاکید کرد: این مساله باید مورد توجه همه ی مدیران مدارس قرار گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در پایان  ضمن توجه و اهمیت به تجهیز کتابخانه های مدارس خاطر نشان کرد:  بی گمان، هیچ ذخیره و میراثی سودمندتر و با ارزش تر از کتاب نیست؛ چرا که کتاب، مایه آرامش روحی انسان است و در تربیت نسل آینده که دانش آموزان امروز ما هستند بسیار تاثیر گذار است.

 

 

به اشتراک بگذارید :