26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ۰۸:۳۴:۴۳
کد مطلب:  897181
مدیر کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران:
درخشش دانش آموزان پسر رشته های آوایی در مسابقات کشوری

دانش آموزان پسر رشته های آوایی شهرستان های استان تهران در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز کشوردر مشهد مقدس خوش درخشیدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران، در تشریح این خبر گفت:دانش آموزان پسر رشته های آوایی مسابقات قرآن،عترت ونماز اعزامی به سی وهفتمین دوره مسابقات کشوری مشهد مقدس با درخشش خود موفق به کسب 6 رتبه کشوری شدند.

وی با اشاره به اینکه،در 25 دانش آموز پسر در رشته های قرائت تحقیق و ترتیل،حفظ ویژه و عمومی،اذان ومداحی به این مسابقات اعزام شدند، اظهار داشت: در پایان این مسابقات در رشته قرائت تحقیق حسین طاهری از شهریار و محسن امامی از ناحیه دو شهر ری رتبه دوم،در رشته حفظ عمومی محمد رضا رضایی ازشهریار و روح اله طاهری ازقرچک رتبه دوم،در رشته اذان علی مهدی زاده رتبه پنجم و ابوالفضل آتشیار در رشته مداحی از پردیس رتبه سوم را کسب کردند.

صیدلو با تاکید بر اینکه قرآن بارزترین منبع عظیم ذخایر الهی ، معجزه آخرین فرستاده خدا و کتابی است که زمینه ساز حیات طیبه برای بشریت است، تصریح کرد: قران کتاب هدایت و رسیدن به قله های معرفت الهی است و ترویج قرآن در بین گروههای مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان راهبردی موثر برای مقابله با معضلات و تهدید ها و آسب های اجتماعی است .

 این مقام مسئول برگزاری رویدادهای بزرگ قرآنی مانند این مسابقات را موجب به کار گیری تعالیم قرآنی در زندگی نسل جوان دانست و افزود:برگزاری چنین برنامه هایی جامعه را در مسیر تعالیم اخلاقی قرار داده و زمینه انس بیشتر جامعه با مفاهیم قرآن را فراهم می کند.

لازم به ذکر است مرحله کشوری  مسابقات آوایی پسران از تاریخ هفتم الی دهم مرداد ماه در شهر مشهد مقدس و مرحله ای استانی این  مسابقات اردیبهشت ماه 98 در اردوگاه شهید محمد منتظری برگزارشد.

 

به اشتراک بگذارید :