15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ ۱۸:۴۶:۰۹
کد مطلب:  897021
مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین در جمع فرهنگیان شهرستان نجف آباد:
سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پرچمی است بر بام نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران

رضا مددی : این سند، فلسفه اصلی و اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه تعلیم و تربیت است که تار و پود آن از فرهنگ غنی ایرانی ما بافته شده است؛ سند تحول، پشتیبان و روح تربیت اسلامی در نظام آموزشی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز به پیروی از آن تاکید داشته اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد در سیزدهمین روز از مردادماه 1398 اختتامیه دوره ضمن خدمت مدیران شهرستان نجف آباد که با حضور رضا مددی مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین ، سخایی معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی است مسئولین آموزش و پرورش استان و منطقه برگزار شد .

در این برنامه مددی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران مدارس شهرستان نجف آباد بر اهمیت نقش مدیران به عنوان نیروی متخصص در حوزه تعلیم و تربیت اشاره نمود و به برگزاری این دوره ها در جهت توانمند سازی آنان تأکید کرد. 

وی با اشاره به این موضوع که پایداری نظام تعلیم و تربیت با تکیه بر سند تحول محقق گشته  و تمامی سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها بر مبنای آن استوار است اظهار داشت: این سند، فلسفه اصلی و اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه تعلیم و تربیت است که تار و پود آن از فرهنگ غنی ایرانی ما بافته شده است؛ سند تحول، پشتیبان و روح تربیت اسلامی در نظام آموزشی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز به پیروی از آن تاکید داشته اند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین در ادامه پس از تشریح زیر نظام های شش گانه سند تحول و چرخش های تحول آفرین،  به مبحث مدرسه محوری اشاره نمود و گفت: مدرسه شاهرگ حیاتی جامعه و پایگاهی برای ادای حقوق تربیتی مردم است. مدرسه ایمن، معلم حرفه ای، محتوای مناسب کاربردی، تامین سلامت روانی و... جزء حقوق فرزندان این مرزو بوم است و تمامی بدنه آموزش و پرورش و نظام اجرایی بایستی کمک کنند تا مدرسه در تصمیم گیری ها به استقلال لازم دست یابد.

در پایان این مراسم با حضور سخایی معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان از « برنامه اجرایی آموزش و پرورش شهرستان نجف آباد در قالب سند تحول بنیادین » رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :