0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ ۱۲:۲۵:۰۴
کد مطلب:  896770
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
دانش آموز قدسی موفق به ساخت "لوسیون گیاهی بهبود سردردهای میگرنی و عصبی" شد

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: دانش آموز شهرستان قدس موفق به ساخت "لوسیون گیاهی بهبود سردردهای میگرنی و عصبی" شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قدس،محمد صیدلومدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفتدانش آموز پژوهشگر پژوهش سرای دانش آموزی دکترحسابی شهرستان قدس، موفق به ساخت "لوسیون گیاهی بهبود سردردهای میگرنی و عصبی" و ثبت این اختراع برای نخستین بار در کشور شد.

وی افزود : این اختراع برای نخستین بار در کشور و با شماره 98885 در اداره ثبت اختراعات و مالکیت معنوی به ثبت رسمی رسیده است.

صیدلو، عملکرد سریع تر و ایمن ترنسبت به سایر محصولات مشابه داخلی و خارجی را از ویژگی های این لوسیون گیاهی دانست و ادامه داد: تسکین سریع،کاهش تعداد حمله ها و مشکلات ناشی از سردردهای عصبی و میگرنی نظیر ،تعرق،رنگ پریدگی ، نورگریزی ، صدا ترسی، سرگیجه و بی اشتهایی از ویژگی های مهم این داروست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این طرح که برای نخستین بار در سطح جهان، به صورت لوسیون و استفاده موضعی تهیه شده است ، تاکید کرد:این دارو  رفع اضطراب، استرس ، افسردگی و مشکلات ناشی از داروهای خوراکی که مشکلات متابولیسم کبدی دارند، را به دنبال ندارد.

 مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ضمن تبریک این دستاورد به مهشید قربانی حقیقت، دانش آموز مخترع پایه دوازدهم رشته علوم تجربی دبیرستان مولود کعبه شهرستان قدس ،جامعه فرهنگی و دانش آموزی استان خاطرنشان کرد: شما دانش آموزان عزیز با همت ، تلاش و سخت کوشی خود قله های رفیع عظمت و شکوه را فتح خواهید کرد و آینده ایران بزرگ در دستان توانمند شماست.

 

به اشتراک بگذارید :