20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ ۱۱:۴۹:۵۲
کد مطلب:  896679
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس تأکید کرد :
مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش هستند / لزوم تقویت حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همفکری و هماهنگی بین حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش در سراسر کشور است که نشان داد زمینه‌های شکوفایی و ارتقای دانش آموزان با این همکاری بسیار بیشتر می‌شود .

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس ،جهانبخش بانشی در جمع روحانیون شرکت‌کننده در کارگاه آموزشی مدارس امین استان، در کانون فرهنگی تربیتی حضرت زینب(س) ناحیه سه شیراز، ضمن قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های روحانیون در این  مدارس گفت:  مهم این است که بتوانیم تفکری را که در این مدارس حاکم شده است در سایر مدارس نیز پیاده کنیم، لذا نیازمند این هستیم که بتوانیم روحانیون و علمای حوزه علمیه را در کنار خود داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: سند تحول بنیادین به‌نوعی مبانی تعلیم و تربیت را تدوین و به‌عنوان یک سند اجرایی، راهکارهایی را در حوزه تعلیم و تربیت در اختیار ما قرار داده است که باید محور همه برنامه‌ها و فعالیت‌های ما در این بخش قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در اجرای بسیاری از راهکارها و اهداف عنوان‌شده در سند تحول بنیادین، نیازمند همکاری و همراهی علمای حوزه علمیه هستیم، گفت: بخشی از این سند که رویکرد مذهبی دارد شاید نیازمند این باشد که علمایی که مرتبط با آموزش‌وپرورش هستند راهکارهایی مناسب ارائه نموده و آن گره‌ها را باز کنند.

پانشی بابیان اینکه هرچه که باید در جامعه اتفاق بافتد ،  راه آن از طریق آموزش‌وپرورش است، گفت: اگر بخواهیم شاهد شکوفایی معنوی، دینی، اخلاقی ، تربیتی و علمی فرزندانمان در آموزش‌وپرورش  باشیم ؛ باید به آموزش علم اخلاق، معنویت و مبانی دینی آنان توجه کنیم .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: یکی از محورهای اساسی و مبنای کار ما  در آموزش‌وپرورش استان، فرهنگ‌سازی  و توسعه و ترویج فرهنگ نماز،  قرآن و عترت در بین دانش آموزان است  که تاکنون اقدامات بسیاری برای تحقق این هدف صورت گرفته ، اما هنوز نیازمند کارهای بیشتری در این حوزه هستیم.

وی تقویت حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس را یک گام اساسی در تعلیم و تربیت دانست و گفت: بر مبنای هویت دینی و فرهنگی جامعه اسلامی‌مان تلاش کرده‌ایم  حضور دانش آموزان در صفوف نمازهای جماعت مدارس را تقویت کنیم اما نیازمند راهکارهای بهتر و بیشتری در این زمینه هستیم و روحانیون و علمای حوزه علمیه می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

نماینده دفتر همکاری‌های حوزه علمیه در آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: این دوره آموزشی باهدف ارتقاء سطح علمی و  کاربردی فعالیت‌های  روحانیون به‌منظور برنامه‌ریزی و فعالیت بهتر در مدارس امین با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه استان  برگزار گردیده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس امیدی  گفت: در این کارگاه آموزشی در مدت دو روز و با حضور ۵۲ نفر از مبلغین خواهر و برادر شاغل در مدارس امین استان به‌صورت متمرکز برگزار می‌گردد.

نحوه کلاس داری،  راهکارهای تبلیغ و رسانه،  آشنایی با فضای مجازی،  جذاب سازی آموزش‌ها و  مدیریت و برنامه‌ریزی فعالیت‌های تربیتی فرهنگی  از محورهای مهم این دوره آموزشی است که حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیدی به آن‌ها اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید :