20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ ۱۴:۱۵:۵۱
کد مطلب:  896250
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور؛
ابلاغ اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در حاشیه بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان محلات به تخصیص و ابلاغ اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی به‌منظور جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس سراسر کشور اشاره کرد و گفت: تا قبل از مهرماه 98 مدارس خشتی و گلی از سطح کشور حذف می‌شوند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، مهراله رخشانی‌مهر در حاشیه بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان محلات از وجود ۲۴ هزار بخاری نفتی در مدارس سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به‌منظور جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس بین استان‌های سراسر کشور توزیع‌شده است.

وی جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس سراسر کشور را از مهم‌ترین اولویت‌‌های سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا قبل از آغاز فصل سرما بخاری‌های نفتی از مدارسی که در مناطق دارای سیستم گازرسانی هستند جمع‌آوری شود.

 

رخشانی مهر تشویق خیرین را از جدی‌ترین برنامه‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس دانست و تصریح کرد: در سال جاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور را برگزار کردیم و حدود 1480 میلیارد تومان جذب اعتبار داشتیم که نسبت به سال 97 به مقدار 20 درصد رشد داشته‌ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: قانون اجازه می‌دهد، در صورتی خیری50 درصد سهم یک پروژه را تأمین کند 50 درصد دیگر را از محل طرح مشارکتی تأمین اعتبار کنیم، لذا طبق پیشنهاد همکاران، نمایندگان و فرمانداران مقرر شد در ساخت یک پروژه 6 کلاسه خیری مشارکت کنیم و اعتبار موردنیاز را از محل اعتبارات ملی تأمین خواهیم کرد.

 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی کشور تا آغاز سال تحصیلی، از دیگر برنامه‌های مهم سازمان است. همچنین در استان مرکزی 5 مدرسه خشتی گلی وجود دارد که تا مهرماه جمع‌آوری می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :