20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ ۱۴:۱۴:۴۳
کد مطلب:  896241
معاون حقوقی و امور مجلس در نشست سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش با کارکنان این معاونت؛
کاهش دعاوی و شکایات و تعامل اثربخش با نمایندگان مجلس از برنامه‌های معاونت حقوقی و امور مجلس است

معاون حقوقی و امور مجلس در نشست سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش با کارکنان این معاونت اظهار کرد: از برنامه های مهم این معاونت کاهش دعاوی و شکایات و تعامل اثربخش با نمایندگان مجلس است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، علی عسکری ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) با حضرت زهرا (س) با اشاره به جایگاه مجلس، افزود: حضرت امام خمینی (ره) فرموده اند؛ مجلس در رأس امور است و مقام معظم رهبری بر مجلس به‌عنوان خانه واقعی ملت تأکید کرده‌اند.

 

عسکری در ادامه اضافه کرد: در معاونت حقوقی و امور مجلس تلاش شده است که در ارتباط با نمایندگان فراجناحی عمل کنیم و عزت‌نفس فرهنگیان رعایت شود.

 

وی بابیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی همکاری‌ خوبی با وزارت آموزش‌وپرورش داشته‌اند، گفت: افزایش بودجه سال٩٨ آموزش‌وپرورش و لایحه بخشودگی هزینه‌های ثبتی که تصویب‌شده از نمونه‌های این همکاری است.

 

عسکری به طرح‌های در دست بررسی مجلس در مورد آموزش‌وپرورش اشاره کرد و ادامه داد: طرح تنظیم مقررات مالی وزارت آموزش‌وپرورش در کمیسیون بودجه و رتبه‌بندی معلمان از این قبیل طرح‌ها است.

 

عسکری با اشاره به اولویت‌ها و چالش‌های معاونت حقوقی و امور مجلس اظهار کرد: رسیدگی به دعاوی و شکایات، حمایت قضایی از فرهنگیان، جذب و نگهداشت توانمندی کارشناسان حقوقی، ابتکار عمل در دفاع از لوایح و طرح‌ها، مستندسازی اراضی و املاک، پیگیری مکاتبات نمایندگان، پیگیری معوقات بازنشستگان، ازجمله اولویت‌ها و چالش‌های معاونت حقوقی و امور مجلس است که برای اجرایی شدن آن‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

 

معاون حقوقی و امور مجلس بابیان اینکه سالانه حدود ٣۴٠٠ تا٣۵٠٠پرونده در هیئت‌های بدوی تخلفات اداری تشکیل می‌شود، گفت: از این تعداد ۴۵۵تا ۵٠٠ پرونده به تجدیدنظر می‌روند که با لحاظ جمعیت کارکنان آموزش‌وپرورش، به‌طور میانگین ٣۴صدم درصد از کارکنان دچار تخلف می‌شوند که بیشترین تخلفات در حوزه‌های غیبت غیرموجه، نقص قوانین، اعمال خلاف‌شان و سهل‌انگاری در انجام وظایف است.

 

به اشتراک بگذارید :