2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ ۱۷:۲۸:۰۳
کد مطلب:  895584
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ؛
نشست صمیمانه شورای معاونین و مدیران مناطق شهرستان های استان تهران با سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد

صبح امروز نشست صمیمانه شورای معاونین و روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران با سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ضمن ابراز خرسندی از حضور سرپرست آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جمع مدیران مناطق آموزشی این استان گفت:شهرستان‌های استان تهران با ۲۱منطقه آموزشی و میانگین تراکم دانش آموزی ۳۲که بالاتر از میانگین 24 کشوری است یکی از مهمترین استان ها در حوزه آموزش و پرورش کشور است.

صیدلو با اشاره به حضور بیش از یک میلیون دانش‌آموز و 46هزار همکارفرهنگی در این استان، گفت: بزرگ‌ترین پتانسیل شهرستان‌های استان تهران کیفیت نیروی انسانی است که برآیندی از توان همکاران ما است.

وی شهرستان شهریار با جمعیت دانش آموزی بالای 160 هزار نفر را یکی از بزرگترین مناطق آموزشی کشور دانست و افزود: در این استان شهر قدس با تراکم دانش آموزی 34 پرتراکم ترین شهر به لحاظ جمعیت دانش اموزی در سطح کشور می باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر محرومیت های ویژه در این استان ، تصریح کرد: شهرستان‌های استان تهران به لحاظ قرار گرفتن در سایه پایتخت و کلان شهر تهران از محرومیت های گسترده ای رنج می برد که بسیاری از استان های محروم کشور نیز از آن مبرا هستند.

صیدلو با اشاره به افزایش 30 هزار نفری جمعیت دانش آموزی این استان به صورت سالانه ، اظهار داشت : کمبود نیروی انسانی مهمترین چالش شهرستان های استان تهران است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران کمبود فضای آموزشی را دومین معضل اصلی این استان دانست و افزود:در این راستا با همت خیرین مدرسه ساز تلاش های جدی صورت گرفته است که گرچه قابل تقدیر و ارزنده است اما کافی نیست و باید حرکت های گسترده تری در این حوزه صورت گیرد.

وی درادامه با اشاره به مهاجر پذیر بودن شهرستان های استان تهران، تاکید کرد: تنوع قرهنگی و قومیتی و همچنین مسکن مهر در شهرستان های استان تهران با خود مسائلی را به همراه دارد که باید به درستی مدیریت شود تا منجر به ایجاد ناهنجاری های اجتماعی در این استان نگردد.

صیدلو فراهم نمودن امکانات رفاهی جهت همکاران پر تلاش فرهنگی در این استان را از دیگر اولویت های اصلی این مدیریت خواند و خاطرنشان کرد: با الکترونیکی کردن امکانات رفاهی در این استان از این پس تمامی همکاران محترم فرهنگی می توانند از طریق ثبت نام در سامانه از شرایط عادلانه و یکسان جهت استفاده برخوردار گردند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :