12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ ۱۷:۲۳:۱۸
کد مطلب:  895583
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
رسانه ها شریک استراتژیک آموزش و پرورش هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه بخشی از تعلیم و تربیت در رسانه ها اتفاق می افتد، گفت: در آموزش و پرورش نوین رسانه هارا شریک استراتژیک خودمان می دانیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از خبرگزاری مهر ، ابراهیم رفیعی ظهر پنجشنبه در آستانه روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری مهر ، موضوع خبر و اطلاع‌ رسانی را خیلی واضح و روشن اعلام کرد و افزود: موضوع اهمیت و جایگاه خبر و اطلاع‌رسانی را در جهان اول جزو ضروریات است و زندگی بدون سیستم‌های خبری  و اطلاع‌رسانی قابل‌تصور نیست.

وی اظهار کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها با هر شکلی آیینه تمام نمای جامعه هستند اگر کسی می‌خواهد ببیند در جامعه چه خبر است باید یک سیستمی این امکان را به او بدهد که آن شبکه اطلاع رسانی است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: اگر سازمانی جامعه‌محور باشد و بر اساس داده‌های درست تصمیم بگیرد و ستاده های خودش را در جامعه ارزیابی کند لاجرم باید به شبکه‌های اطلاع‌رسانی و خبرگزاری‌ها رجوع کند مگر این که سازمان مردم محور نباشد.

رفیعی گفت: تفاوت آموزش‌ و پرورش سنتی و نوین در این است که بخشی ازتعلیم و تربیت در رسانه‌ها اتفاق می افتد و ما در آموزش‌وپرورش نوین رسانه هارا شریک استراتژیک خودمان می دانیم.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با بیان اینکه موضوع خبر و اطلاع رسانی ازاهمیت والایی برخوردار است، تأکید کرد: رسانه‌ها رکن رکین جامعه مدنی هستند و اصلی‌ترین ارکان جامعه مدنی، رسانه است چراکه مردم بازخورد رفتار و گفتار و کردار خود و مسئولین را در آینه رسانه‌ها رصد می کنند. 

وی بابیان اینکه اگر برای مردم عادی پیگیری و ارتباط با رسانه ها جزو مستحبات، باشد برای مدیران از اوجب واجبات است، ابراز کرد: سیستم قابل‌ اعتماد برای مردم ، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها هستند و باید این اعتماد با اطلاع رسانی دقیق و صادقانه تقویت شود. 

رفیعی گفت:  مطمئن‌ترین و کم خطاترین سازمان‌هایی که تمام مسائل را رصد می‌کنند، رسانه‌ها هستند و این امر نشان دهند دغدغه مند بودن رسانه درخصوص مسائل و مشکلات جامعه است و پیگیری برای رفع مشکلات مردم از  رویکردهای مهم رسانه‌هاست.

وی با بیان اینکه خبرنگاران با رصد و سنجش جامعه، چالش ها و مشکلات و مسائل موجود در جامعه را مورد بررسی و تحلیل قرار می د هند، تصریح کرد: وقتی رسانه مسئله‌ای را پوشش می‌دهد یعنی دغدغه‌ای وجود دارد و اهمیت این موضوع واضح و روشن است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان گفت: آموزش‌وپرورش مأموریت های خاص و کارکردهای ویژه‌ای دارد که برای جامعه فوق‌العاده است.

 وی با بیان اینکه آموزش و پرورش با رسانه ها دارای اشتراکاتی است، افزود: موضوعات مهم آموزش‌ و پرورش با رسانه‌ها گره‌خورده است و بخشی از تعلیم و تربیت و مأموریت این نهاد در رسانه‌ها تکمیل می گردد. 

وی ابراز کرد: در آموزش‌ وپرورش نوین رسانه‌ها را شریک استراتژیک خود می‌دانیم و یکی از مهم‌ترین زیرساخت هایی که تربیت اجتماعی را برای دانش آموزان فراهم می آورد و در شکل گیری هویت سیاسی و اجتماعی آنان تاثیر عمیق دارد رسانه ها هستند. 

 مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:  خبرگزاری مهر در بین خبرگزاری ها خوشنام است و بر تداوم و توسعه تعامل و همکاری خبرگزاری مهر با آموزش‌وپرورش تاکیدکرد.

به اشتراک بگذارید :