19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ ۱۵:۰۳:۵۸
کد مطلب:  895572
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه صیانت از حقوق شهروندی:
مدیران مدارس، محور تحول در آموزش و پرورش هستند

ابراهیم رفیعی ، مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مدیران مدارس، محور تحول در آموزش و پرورش هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی ، مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در ایام تابستان پرکارترین روز های خود را سپری می کند، از همکاران خصوصا مسئولین ادارات  و مدایران مدارس تشکر کرد و گفت:  مردم در مدرسه با نهاد اجتماعی و حاکمیتی مواجه اند و ما باید متناسب با نیاز ها خدمات متناسب را رائه دهیم .

  وی افزود: ما وقتی مسئولیتی را می پذیریم حقی و تکلیفی پیدا می کنیم و در برابر هر حقی تکلیفی داریم و مدیران مدارس هم ضمن اینکه مکلف به انجام وظیفه در قبال اولیا هستند، متقابلا بر گردن اولیا و آموزش و پرورش نیز حق بزرگی دارند.

  رفیعی ضمن تاکید بر اعمال نظارت بر عملکرد  تصریح کرد: مدیران مدارس استان با دلسوزی و تعهد  وظایف خود را انجام می دهند  و این  نافی نظارت بر عملکرد آنان نیست . هر کس هر مسئولیتی دارد باید مسلط به قوانین و دستور العمل های آن بوده و پذیرش مسئولیت، آگاهانه باشد .

  مدیرکل آموزش و پرورش استان با یادآوری ضرورت حفظ قانون و مقررات در عزل و نصب مدیران مدارس ابراز داشت: مدیران مدارس محوری ترین افراد در سیستم آموزشی و پرورش به شمار می روند و عزل و نصب آنان هم بر مبنای قانون است نه سلایق شخصی .

 مدیران محترم مناطق  ملزم به رعایت حقوق مدیران هستند  و واحد های ذیربط در اداره کل هم باید نظارت کنند تا حرمت مدیران مدارس به عنوان یک خط قرمز، حفظ شود.

    وی با اشاره به بی اعتباری اغراض و سلایق سیاسی و شخصی در عزل و نصب مدیران گفت: مدیران مدارس با کمترین اعتبار بیشترین  وبهترین خدمات را در مدرسه انجام می دهند لذا در صورت بروز خطا هم نباید با مبانی غیر منطقی و سلیقه ای با آنان برخورد شود.

به اشتراک بگذارید :