12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ ۰۸:۳۰:۴۹
کد مطلب:  895271
دومین جلسه بخش دانش آموزی ستاد جشنواره جوان خوارزمی برگزار شد

دومین جلسه بخش دانش آموزی ستاد جشنواره جوان خوارزمی در سالن شهید تجلی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و به نقل از اداره استعدادهای درخشان اداره کل ، دومین جلسه بخش دانش آموزی ستاد جشنواره جوان خوارزمی با حضور مومنی، رئیس اداره استعدادهای درخشان استان خراسان رضوی و عضو ستاد مرکزی جشنواره جوان خوارزمی و  احمدی نژاد، مشاور اجرائی مدیر کل آموزش و پرورش استان در محل سالن شهید تجلی این اداره کل برگزار گردید.

در ابتدای جلسه احمدی نژاد مشاور اجرایی مدیر کل ،ضمن خوش آمدگویی به میهمان وزارتی راجع به اجرای جشنواره در استان توضیحاتی را ارائه داد و رحمتی، دبیر استانی جشنواره به توضیح اقدامات انجام گرفته در این حوزه پرداخت.

در ادامه رئیس اداره استعدادهای درخشان استان خراسان رضوی و عضو ستاد مرکزی جشنواره جوان خوارزمی گفت:آموزش و پرورش به مثابه جعبه سیاه هر جامعه است و مشکلات و مسائل روز هر کشور باید در آموزش آن کشور جستجو شود.

مومنی افزود: آموزش و پرورش باید در اولویت اصلی کشور قرار گیرد تا شاهد رفع مشکلات باشیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: قسمت زیادی از مطالب ارائه شده در کلاس ­های درس با نیازهای جامعه و دانش ­آموزان همخوانی ندارد و به بازبینی کلی احتیاج دارد.

رئیس اداره استعدادهای درخشان استان خراسان رضوی یادآور شد: تبدیل دانایی به دارائی کلید موفقیت آموزش و پرورش است و باید راهی یافت تا دانش­ آموزان به سمت مهارت آموزی و شهروند شدن هدایت شوند وی افزود: جشنواره جوان خوارزمی بستر مناسبی برای این کار فراهم می کند.

گفتنی است :در این جلسه که دبیران و مدیران پژوهش­ سراهای مناطق و نواحی استان در آن شرکت داشتند مسائل و موضوعات مرتبط با این جشنواره مورد بحث و تبادل نظر صورت گرفت،ابتدا دبیران و مدیران مناطق به بیان دیدگاه­ های خود در زمینه جشنواره پرداختند و مشکلات جاری در منطقه و ناحیه متبوع را مورد بررسی قرار دادند.

مومنی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تیم آموزشی اداره کل استان، خواستار تشکیل کمیته ای علمی و تخصصی برای هدایت و راهنمایی آثار جشنواره شد و از زحمات اعضای ستاد تقدیر و تشکر به عمل آورد.

به اشتراک بگذارید :