20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ ۰۸:۱۷:۳۶
کد مطلب:  895240
در پیکار‌های جهانی تکواندو در کره جنوبی صورت گرفت:
کسب مدال طلا و ثبت رکورد جهانی با پای‌شکسته توسط دانش‌آموز دختر شیرازی

لیلا کشاورزی دانش‌آموز دختر شیرازی در مسابقات جهانی تکواندو در هانمادانگ کره جنوبی ، درحالی‌که از ناحیه پا دچار مصدومیت بود، موفق به کسب مدال طلا و ثبت رکورد جهانی شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، لیلا کشاورزی دانش‌آموز مدرسه آموزش از راه دور فضل گستر ناحیه 3 شیراز ،در مسابقات جهانی تکواندو در هانمادانگ کره جنوبی ، موفق به کسب مدال طلا شد.

وی درحالی‌که از ناحیه پا دچار مصدومیت شده بود، در ماده تیویوپ چاگی با ثبت رکورد جهانی ٣متر و ٤٠سانتی‌متر، در این ماده و دریافت عنوان" بال پرنده" از طرف فدراسیون جهانى کوکى وان، مدال طلا را بر گردن آویخت.

کشاورزی روز قبل از کسب عنوان جهانی خود ،در ماده نوپی چاگی این رقابت‌ها نیز صاحب مدال نقره شده و در همین رقابت‌ها نیز از ناحیه پا مصدوم شده بود و باوجود مصدومیت با پای‌شکسته وارد میدان مسابقه شد و توانست این عنوان را از آن خود کند.

گفتنی است لیلا کشاورزی در دومین جشنواره کشوری قلم، ویژه مدارس آموزش از راه دور،که با حضور نزدیک به 2 هزار  و 400  شرکت‌کننده از سراسر کشور برگزار شد، توانست در بخش دانش‌‌آموزی و در رشته ایده و نوآوری  مقام اول را کسب کند.

به اشتراک بگذارید :