23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ ۱۳:۵۹:۳۲
کد مطلب:  895021
محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی
استقرار نظام آموزشی بزرگسالان در حال بررسی است که با همکاری شورای آموزش و پرورش تحقق خواهد یافت زیرا مطالبه این موضوع نیز برای ما مهم است.

گردهمایی دو روزه ی معاونان سوادآموزی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور برگزارشد

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی :شاپور محمدزاده در گردهمایی معاونان سوادآموزی ادارات کل آموزش و پرورش که از صبح امروز در مرکز آموزشی رفاهی تهرانسر آغاز شده است با مرور برنامه‌های گذشته و عملکرد سال ۹۷سازمان نهضت سوادآموزی گفت: شناسایی و جذب افراد در سازمان سخت است به‌خصوص در استان‌هایی که میانگین سوادآموزی از میانگین استانی بیشتر است و پراکندگی بالایی دارند. اما وظیفه ما این است که این دغدغه را به حداقل برسانیم تا شاهد جشن گرفتن ریشه‌کن شدن بی‌سوادی در کشورمان ایران باشیم.

محمدزاده افزود: اکنون بالغ‌بر ۹۸.۱۳درصد افراد را در حوزه ابتدایی جذب کرده‌ایم. از توسعه سوادآموزی و آموزش از طریق تبلت کماکان مانند گذشته حمایت می‌کنیم و تاکید بر توسعه و اجرای آن داریم.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی درباره تدوین و اجرای طرح‌‌های شتاب‌بخش و محلی در سازمان سوادآموزی گفت: هرجا از میانگین کشور کمتر هستیم با توافق با استان‌ها باید بیشتر فعالیت کنیم.

معاون وزیرو رئیس سازمان نهضت سواد آموزی افزود: استقرار نظام آموزشی بزرگسالان در حال بررسی است که با همکاری شورای آموزش و پرورش تحقق خواهد یافت زیرا مطالبه این موضوع نیز برای ما مهم است.

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزیافزود : حدود ۳۹۰مرکز یادگیری محلی داریم که تا پایان سال ۹۸، تعداد این مراکز به ۷۵۰مرکز می‌رسد. این مراکز قابلیت بالایی دارند، ما نیز خود را موظف می‌دانیم که در این زمینه حمایت‌های خوبی در تمام استان‌ها داشته باشیم و بر توسعه و رشد آنان تاکید داریم‌.

محمدزاده افزود: ارتقای توانمندی نیروی انسانی یکی از کارهای مهمی است که باید به آن پرداخته شود. اگر دو مصوبه مدنظر اجرایی شود قسمت اعظمی از آموزش‌دهندگان را از دست می‌دهیم و باید نسبت به جذب آنان اقدامات خوبی داشته باشیم.

وی بیان داشت :  استان‌ها براساس تفاهم‌نامه با معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت‌خانه، می‌توانند جاماندگان حق‌التدریس و پیش‌دبستانی را جذب کنند.

محمدزاده گفت: بنا به نیاز در استان‌ها از جاماندگان حق‌التدریس و نیروهای پیش‌دبستانی با عنوان همکاران آموزش‌دهنگان استفاده کنید. مصوبه سال ۹۷نیز وزارت‌خانه را ملزم کرده است تا در بخشی بدون آزمون افراد را استخدام کند و در بخشی از مصوبه وزارتخانه را ملزم کرده در آزمون شرکت کنند که در این زمینه بسیار بحث و گفت‌وگو شده است.

به اشتراک بگذارید :