25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ ۱۱:۰۷:۵۳
کد مطلب:  894818
برگزاری کارگاه آموزشی توجیهی مدرسین استانهای کشور در رابطه باانتخاب رشته های آزمون سراسری در اردوگاه شهید منتظری شهریار

کارگاه آموزشی توجیهی مدرسین استانهای کشور درباره انتخاب رشته آزمون سراسری به میزبانی شهرستان‌های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار در حال برگزاری‌است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، این کارگاه با حضور محمدی رئیس مرکز تحقیقات   سازمان سنجش و آموزش کشور، عزیزی معاون مرکز اجرای آزمون‌ها، شکوهی مدیر کل دفتر طرح و آمار، روزبهانی رئیس گروه مطالعات اجتماعی، وهاب مدیر کل دفتر فناوری و جمالی معاون سازمان سنجش و آموزش کشور و مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با موضوع هدایت تحصیلی و راهنمایی انتخاب رشته کنکور سراسری برای مدرسین استان‌های کشور برگزار شد.

در این همایش مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در سخنانی اظهار داشت: درسالهای متمادی همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان سنجش رفع دغدغه انتخاب رشته دانش آموزان و خانواده‌های آنان بوده و هست و سعی کردیم در پایگاه‌های انتخاب رشته با برنامه ریزی دقیق بهترین انتخاب را برای عزیزان خود داشته باشیم.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از برگزاری این کارگاه آموزشی در جهت اجرای مشاوره صحیح توسط متخصصین دلسوز این حوزه، بیان کرد: قطعا شما متولیان اصلی این کار دقت نظر بیشتری برای جلوگیری از سوءاستفاده مراکز غیر مجاز و غیر مسئول خواهید داشت .

شکوهی اذعان داشت: در مراکز انتخاب رشته میبایست افراد با تجربه همه سال حضور داشته باشند و جابه جایی‌های گسترده نداشته باشیم و دانش آموز حتی اگر به خود اطمینان هم دارد با مشاوره فرد به فرد فرصت انتخاب بهترین رشته و دانشگاه را به او بدهیم.

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد:نرم افزار سازمان سنجش صرفا" یک بخش از کار است و انتخاب رشته دانش آموزان باید با کمترین التهاب و استرس کنترل شود تا دانش‌آموزان نیز بتوانند بهترین انتخاب رشته را داشته باشند.

در ادامه این کارگاه مدرسین سازمان سنجش نیز با بیان نکاتی در جهت مشاوره صحیح انتخاب رشته سخنرانی کردند.

به اشتراک بگذارید :