20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ ۱۰:۴۸:۵۹
کد مطلب:  894770
رئیس اداره سنجش اداره کل آموزش‌وپرورش فارس خبر داد:
اعلام شرایط شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس استعدادهای درخشان / هشتم شهریورماه زمان برگزاری آزمون

رئیس اداره سنجش اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، زمان برگزاری و شرایط شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس دوره اول متوسطه استعدادهای درخشان را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، امیر شیرازی نژاد گفت: آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس استعدادهای درخشان ، رأس ساعت 9 صبح روز جمعه 8 شهریورماه 98 همزمان با سراسر کشور در فارس برگزار می‌گردد.

رئیس اداره سنجش اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: دانش‌آموزانی که دارای معدل کل ۱۹ به بالا در پایه هفتم هستند ،می‌توانند برای شرکت در این آزمون اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه"ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی و توسط داوطلب انجام می‌شود" گفت: داوطلبان می‌توانند از روز شنبه ۱۲ مردادماه تا پنج‌شنبه ۱۷ همین ماه برای شرکت در آزمون با مراجعه به سامانهhttp://hoosh8.medu.ir/  ثبت‌نام کنند.

شیرازی نژاد افزود: کارت ورود به جلسه این آزمون 5 روز قبل از شروع آزمون در سامانه فوق قابل دریافت است.

رئیس اداره سنجش اداره کل آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: دانش آموزان در این آزمون باید در مدت‌زمان ۱۱۰ دقیقه به سؤالات دروس فارسی، هدیه‌های آسمانی،علوم،استعداد تحلیلی و ریاضی پاسخ دهند.

وی گفت: ۶۰ درصد نمره آزمون مربوط به استعداد تحلیلی و ۴۰ درصد نمره مربوط به آزمون استعداد تحصیلی با ۴۰ سؤال شامل ۱۰ سؤال هدیه‌های آسمانی با ضریب ۲، ۱۰ سؤال زبان و ادبیات فارسی با ضریب ۲، ۱۰ سؤال علوم با ضریب ۳ و ۱۰ سؤال ریاضی با ضریب ۳ است.

شیرازی نژاد گفت : کلید آزمون تکمیل ظرفیت یک هفته پس از برگزاری این امتحان در سامانهhttp://hoosh8.medu.ir/  قرار می‌گیرد و کارنامه افرادی که پذیرفته‌نشده‌اند نیز یک هفته پس از آزمون صادر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه "پذیرفته‌شدگان این آزمون می‌توانند از مهر ۹۸ در مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل شوند" گفت: تمامی دانش آموزان پایه هشتم دارای شرط مذکور امکان شرکت در این آزمون رادارند و به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم دانش آموزان را برای ورود به این مدارس تحت‌فشار نگذارند.

برای دریافت دستورالعمل آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس دوره اول متوسطه استعدادهای درخشان اینجا کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :