27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ ۱۰:۰۱:۲۸
کد مطلب:  894737
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ؛
تفکر خلاقانه باید در دانش آموزان نهادینه شود

جشنواره ایده‌های برتر دانش آموزی با حمایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و میزبانی اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 ری برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش ، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست کارگروه ایده پردازی دانش آموزی گفت: ایده ‌پردازی و تفکر خلاقانه منجر به کارآفرینی خواهد شد و این مهم  می تواند  در محیط‌های آموزشی نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه معلم ، دانش‌آموز،خانواده و مدرسه هر کدام در این پروسه سهیم می باشند، تاکید کرد: پرورش دانش آموز پژوهنده ،خلاق و کارآفرین، زمینه‌سازتربیت نیروی انسانی ماهر ودر راستای توسعه پایدار کشور است.

بهارلو با تاکید بر اینکه اولین گام در پژوهش، داشتن ایده مناسب وخلاق است ، تصریح کرد: جشنواره ایده‌های برتر دانش‌آموزی به منظور کشف و پرورش این ایده‌ها و در راستای حمایت از صاحبان ایده، برگزار می‌شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: با همکاری مدیران ، دبیران پرتوان و شرکت حداکثری دانش‌آموزان،باید  تفکر خلاقانه در میان دانش‌آموزان نهادینه شود و زمینه رشد کارآفرینان خلاق فردا فراهم گردد.

 

گفتنی است جشنواره مذکور به مرکزیت استان به میزبانی اداره آموزش و پرورش ری دو در سطح استانی برگزار می گردد.

 

 

به اشتراک بگذارید :