2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ ۰۹:۴۵:۱۹
کد مطلب:  894678
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
 برگزاری نشست داوری سومین جشنواره کشوری نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری

نشست داوری سومین دوره جشنواره کشوری نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری با تأکید بر روش های تدریس تلفیقی و مسئله محور با حضور فاطمی و صرفی از وزارت متبوع و سرگروههای کشوری دروس متوسطه اول در دماوند برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره بر ضرورت افزایش توانمندی های حرفه ای همکاران اظهار داشت:  فراهم آوری زمینه توسعه دانش و روشهای نوین یاددهی در قالب جشنواره نوآوری در فرایند آموزش و یادگیری دوره اول متوسطه فرصت مغتنمی است که می توان به واسطه آن کیفیت بخشی به تدریس را روزآمد نمود و جایگاه آن را ارتقا بخشید.

وی با تاکید بر اهمیت بهره گیری از جدیدترین شیوه ها و فنون تدریس همپای پیشرفت روزافزون دانش بشری گفت: اینگونه جشنواره ها با توجه به ابعاد و گستره وسیع آنها در حوزه آموزش سبب ایجاد فرصتی برای بازآموزی علمی و رشد مستمر زمینه های تحقیق و مطالعه در معلمان می گردد.

شفیع پور با اشاره به اجرای راهکارهای 11/6 و 11/7 سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، تصریح کرد: کیفیت بخشی به فرایند آموزش و یادگیری، آشنایی با روش های تلفیقی، حل مسئله مبتنی بر رویکردهای درسی ملی و شناسایی، تبادل و ترویج روش های خلاق و نوآور را از جمله هدف های  تعیین شده برای این جشنواره است.

این مقام مسئول با بیان محورهای ترسیم شده برای این جشنواره یادآور شد: نوآوری در تولید و بکارگیری رسانه های پرشمار، نوآوری در سنجش تکوینی با تأکید بر سنجش عملکردی و نوآوری در روش های مشارکت اولیای دانش آموزان در فرایند یادگیری از محورهای این جشنواره است.

شفیع پور در پایان خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ کار تیمی و مشارکتی، توجه به نشاط و انگیزه در فرایند آموزش و یادگیری، توجه به فرهنگ حفظ محیط زیست، تحکیم هویت اسلامی ایرانی و توجه به فرهنگ کار و کارآفرینی از رویکردهای مطرح این جشنواره است .

شایان ذکر است این جلسه پس از دو روز تحلیل و بررسی آثار رسیده از سراسر کشور در تاریخ سی ام تیرماه به کار خود پایان داد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :