28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ ۰۹:۱۱:۳۸
کد مطلب:  894646
معاون پژوهش برنامه ریزی  و منابع انسانی  اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران:
نشریات رشد در راستای توسعه شغلی معلمان  و کیفیت بخشی به آموزش است

سومین نشست نقد و بررسی مجلات رشد با حضور مسئولین سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و اداره کل  و مسئولین منطقه ای و با حضور پرنشاط و فعال  معلمان و دبیران در شهرستان رباط کریم برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسین سنجری معاون پژوهش برنامه ریزی  و منابع انسانی  اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهرانبا اشاره بر  ضرورت  برگزاری این جلسات گفت : این مجلات در جهت دهی و کیفیت بخشی به روشهای نوین آموزش ، بسیار موثر بوده وماموریت این مجلات رشد فکری دانش آموزان وکمک به توسعه شغلی معلمان است.

وی با تاکید بر اینکه  مجلات رشد مهارت های خواندن، گفتاری ، ارتباطی وگنجینه لغات دانش آموزان را افزایش می دهد تصریح کرد: باید توجه داشت که مبنای پژوهشی و علمی  این مجلات روحیه خلاقیت،نوآوری و پژوهش را در دانش آموزان تقویت می کند .

سنجری رسالت این مجلات را در توانمندترکردن معلمان،آشنایی با روشها وفنون تدریس جدید واستفاده ازتجربیات موفق دیگران بسیار موثر دانست و افزود: این قبیل مجلات می تواند درفرایندیاددهی-یادگیری به معلمان کمک نماید وباعث رفع کاستی ها و مشکلات احتمالی فرآیند تعلیم و تربیت  شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: قطعا  یکی از بهترین، عینی ترین وتخصصی ترین مجلاتی که می تواند به معلم در راستای اهداف آموزشی کمک نماید ماهنامه رشد معلم است .

گفتنی است دراین نشست محمدرضا حشمتی سردبیر مجله معلم ازسازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی، مسعودپوری رئیس گروه بررسی  و تولید محتوای اداره کل مطالبی را ارائه کردند ومعلمان ومدیران  شرکت کننده در این نشست تخصصی انتقادات وپیشنهادات خود را ارائه نمودند.

 

 

استفاده از تجربیات موفق معلمان دراستان های مختلف وارائه راهکارهای شغلی برای معلمان درشماره های بعدی مجلات از موارد پیشنهادی مطرح شده در این نشست بود.

به اشتراک بگذارید :