20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۳:۲۵:۱۳
کد مطلب:  894279
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس در جمع مشاوران مراکز تخصصی انتخاب رشته کنکور تأکید کرد:
از ورود افراد غیرمتخصص در فرایند انتخاب رشته کنکور دانش آموزان جلوگیری شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: تقویت مراکز مشاوره تخصصی آموزش‌وپرورش موجب افزایش مقبولیت عمومی و گرایش بیشتر دانش آموزان به افراد متخصص آموزش‌وپرورش و جلوگیری از سوءاستفاده افراد غیرمتخصص در این زمینه می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، جهانبخش بانشی در همایش مشاوران مراکز تخصصی انتخاب رشته کنکور ۹۸  استان در محل کانون فرهنگی تربیتی حضرت زینب ناحیه 3 شیراز ، گفت: نوع انتخاب رشته کنکور علاوه بردانش آموزان بر آینده جامعه نیز مؤثر است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس ضمن اشاره به آسیب‌های نظام کنکور محور بر جامعه و دانش آموزان،گفت: همت آموزش‌وپرورش در مدیریت انتخاب رشته کنکور برای دانش آموزان  ، تلاش برای کاهش آسیب‌های این نظام تک‌محوری بر دانش آموزان ، خانواده‌ها و جامعه است .

وی  خطاب به مشاورین مراکز انتخاب رشته کنکور آموزش‌وپرورش تأکید کرد: باید تلاش کنید تا در هدایت دانش آموزان در انتخاب رشته کنکور، علاوه بر علاقه‌مندی، استعداد و توانمندی آن‌ها را نیز در نظر بگیرید ، چراکه ضرورت امروز ما نگاه آرمانی به سرنوشت و آینده کشور است.

بانشی همچنین با تأکید بر ضرورت تقویت علمی مراکز مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور و لزوم آگاهی بخشی به عموم جامعه ، گفت: تقویت این مراکز  موجب افزایش مقبولیت عمومی و گرایش بیشتر دانش آموزان به افراد متخصص آموزش‌وپرورش برای انتخاب رشته کنکور می‌شود که می‌تواند موجب جلوگیری از سوءاستفاده افراد غیرمتخصص در این زمینه نیز شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس افزود: هم‌اکنون افرادی غیرمسئول و بدون تعهد و تخصص کافی ، بادید مالی به فرایند انتخاب رشته کنکور برای دانش آموزان واردشده‌اند.

وی  این رویداد را امری ناپسند و غیرقابل‌قبول برای آموزش‌وپرورش قلمداد کرد و گفت:  برای رفع این موضوع  لازم است تا علاوه بر تقویت مراکز تخصصی آموزش‌وپرورش و آگاهی بخشی مطلوب به خانواده‌ها ، از گرایش دانش آموزان به اینگونه افراد جلوگیری کرد.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: با اعلام نتایج کنکور ۹۸  نزدیک به ۸۰ مرکز مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور وابسته به آموزش‌وپرورش در سراسر استان آماده ارائه خدمات انتخاب رشته می‌باشند که از این مجموع  10 مرکز  در شهر شیراز فعال خواهد بود.

طیبه رحیمی گفت: این همایش با حضور نزدیک به یکصد تن از مشاوران مراکز تخصصی انتخاب رشته کنکور ۹۸  آموزش‌وپرورش  از سراسر فارس برگزارشده است.

وی مداخله در فرایند انتخاب رشته کنکور را در حیطه کاری حوزه مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش‌وپرورش دانست و گفت: در سال گذشته 6 هزار دانش‌آموز در سراسر استان و نزدیک به ۳ هزار دانش‌آموز در شیراز از خدمات  این مراکز درزمینه انتخاب رشته کنکور استفاده کردند.

به اشتراک بگذارید :