27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۱:۵۶:۱۰
کد مطلب:  894156
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد)

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) در تالار فرهنگ شهر تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به اینکه صبح امروز اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) در تالار فرهنگ شهر تهرانبرگزار شد ، اظهار داشت: طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان توسط سازمان بهزیستی طراحی و با مشارکت آموزش و پرورش اجرا گردید.

 

وی استفاده از پتانسیل خود دانش آموزان در شناسایی و کنترل آسیب های اجتماعی با استفاده از مشارکت تیمی و کار گروهی را از اهداف اصلی این طرح دانست و افزود: به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی در جامعه با تمرکز بر سن حساس دوره جوانی از دیگر اهداف برگزاری این طرح بوده است .

هاشمی با تاکید بر اینکه دانش آموزان تنها با یادگیری مهارت های مشارکت اجتماعی می توانند از آسیب هایی که آنان را تهدید می کند دور شوند ، تصریح کرد: به منظور اجرای مناسب این طرح کارگاههای آموزشی متعددی برای دبیران مجری طرح برگزار شد و کیف تسهیل گری نیز در اختیار آنها قرار داده شد.

این مقام مسئول طرح ماد را یک تمرین عالی برای مشارکت جویی در مدرسه ، خانواده، محله و جامعه دانست و خاطرنشان کرد: این طرح طی تفاهم نامه آموزش و پرورش و بهزیستی به اجرا در آمده است .

گفتنی است سازمان بهزیستی در اختتامیه طرح ماد از تمامی مدارس شرکت کننده طرح تقدیر کرد.

به اشتراک بگذارید :